Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
28.03.2018
Eesti Otepää volikogu tülitseb Sangaste lossi pärast (4) Ravita jäänud laps suri aidsi (4) Majandus Oma elutöö müünud Kanajev paneb raha kinnisvaraärisse (1) Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim (1) Välismaa Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele: rahvas vihkab võimu, aga jumaldab Putinit (4) Jaanus Piirsalu: terve Venemaa leinab tulle jäänud lapsi NATO astus Venemaa karistamisel sammu edasi (2) Lein ja viha tõid tuhanded venemaalased tänavale (2) Arvamus Erkki Bahovski: solidaarsuse otsinguil (3) Karmo Tüür: Venemaa valemajakas (18) Vootele Päi: mis inimesed me oleme? (13) Juhtkiri: inimlik tragöödia, milleni viis ahnus ja hoolimatus (1) Mihkel Mutt: missugust Eestit me siis tahtsime? (11) Ott Järvela: hea algus pole triumf Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni Kultuur Palju õnne! Need on teatriauhinnad 2018 (2) Mis on teatri funktsioon? (2) Žürii langetas üksmeelsed otsused Hiidrobotid jäävad eelkäijatele alla Sport Õuduste poolaeg rikkus Eesti koolitunni Ümbermaailmaregatt nõudis oma ajaloo kuuenda ohvri Kodu Üheööüüriga teenivad hästi need, kel jätkub aega ja sihikindlust Tartu Suur sõda hambaaukude pärast! Aga augud on ju tühiasi, sõnab Eesti esihambaarst (2) Tapmise eest vangis olnud mees pani toime uue veretöö Selid tahavad Lõunakeskuse kõrvale uue ärilinnaku rajada (1) Mürasein varjab salakavalalt külatee otsa (2) Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus (2) Tele-eetris idanema pandud teadusteater tikub tasapisi meelelahutusärisse Kadri Siibak: tunded või mõistus? Mida teeb uus tehas kinnivara hinnale (19) Eili Arula: luban, et ei unusta enam kunagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaanus Piirsalu: terve Venemaa leinab tulle jäänud lapsi

2 min lugemist
Kemerovo kesklinnas eile põlenguohvreid mälestanud ja võimude tegevuse vastu meelt avaldanud inimesed. FOTO: DMITRI SEREBRJAKOV/AFP/SCANPIX

Ema istub väikse lapsega Moskva kesklinna kohvikus, vaatab ühe silmaga telefonist videoid Kemerovo tragöödiast ja teise silmaga jälgib last. Üks silm peaaegu nutab ja teise silmaga püüab lapsele naeratada. Korraga haarab justku ilma põhjuseta lapse ja kallistab teda. Laps ei saa aru, mis helluseuss nüüd ema hammustas, aga on muidugi rõõmus. Mina näen kõrvallauast, et ema tahab lihtsalt niimoodi oma pisaraid varjata.

Tellijale Tellijale

Ma ei liialda, kui ütlen, et terve Venemaa leinab selles Ida-Siberi ühes suuremas linnas kaubanduskeskuses tulle jäänud lapsi. Kaks esimest päeva ei jõudnud see kõigile kohale ja ka üleriiklikud telejaamad vältisid teemat suureks mängimast.

Eile jõudsid õudsad üksikasjad täie jõuga avalikkuse ette ning ka riiklikel telekanalitel polnud võimalik seda tragöödiat pisendada, ega polnud ka mõtet, sest president Vladimir Putin ise lendas Kemerovosse.

27.03.2018 29.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto