Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
28.03.2018
Eesti Otepää volikogu tülitseb Sangaste lossi pärast (4) Ravita jäänud laps suri aidsi (4) Majandus Oma elutöö müünud Kanajev paneb raha kinnisvaraärisse (1) Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim (1) Välismaa Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele: rahvas vihkab võimu, aga jumaldab Putinit (4) Jaanus Piirsalu: terve Venemaa leinab tulle jäänud lapsi NATO astus Venemaa karistamisel sammu edasi (2) Lein ja viha tõid tuhanded venemaalased tänavale (2) Arvamus Erkki Bahovski: solidaarsuse otsinguil (3) Karmo Tüür: Venemaa valemajakas (18) Vootele Päi: mis inimesed me oleme? (13) Juhtkiri: inimlik tragöödia, milleni viis ahnus ja hoolimatus (1) Mihkel Mutt: missugust Eestit me siis tahtsime? (11) Ott Järvela: hea algus pole triumf Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni Kultuur Palju õnne! Need on teatriauhinnad 2018 (2) Mis on teatri funktsioon? (2) Žürii langetas üksmeelsed otsused Hiidrobotid jäävad eelkäijatele alla Sport Õuduste poolaeg rikkus Eesti koolitunni Ümbermaailmaregatt nõudis oma ajaloo kuuenda ohvri Kodu Üheööüüriga teenivad hästi need, kel jätkub aega ja sihikindlust Tartu Suur sõda hambaaukude pärast! Aga augud on ju tühiasi, sõnab Eesti esihambaarst (2) Tapmise eest vangis olnud mees pani toime uue veretöö Selid tahavad Lõunakeskuse kõrvale uue ärilinnaku rajada (1) Mürasein varjab salakavalalt külatee otsa (2) Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus (2) Tele-eetris idanema pandud teadusteater tikub tasapisi meelelahutusärisse Kadri Siibak: tunded või mõistus? Mida teeb uus tehas kinnivara hinnale (19) Eili Arula: luban, et ei unusta enam kunagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

NATO astus Venemaa karistamisel sammu edasi

3 min lugemist
  • Eile tõusis Vene diplomaate koju saatvate riikide arv veelgi.
  • NATO saadab välja seitse Vene spiooni, aga see pole nende ainus samm
  • Kojusaatmised pärsivad Vene luurevõimekust läänes.
  • Samas lubas Jens Stoltenberg uut NATO-Vene Nõukogu.
NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi hinnangul jääb kolmandiku võrra ehk 20 diplomaadile kärbitud Vene esindus alliansi juures just parajalt suureks, et edendada poliitilist dialoogi. FOTO: Emmanuel Dunand / AFP / Scanpix

NATO liitus eile diplomaatia varjus spionaažiga tegelevate venelaste väljasaatmise kampaaniaga niimoodi, et see ületas kõik senised persona non grata’ks kuulutamised.

Tellijale Tellijale

Esiteks saadab NATO välja seitse alliansi juures töötanud Vene diplomaat-spiooni ja lükatakse tagasi kolm töös olnud akrediteerimispalvet. Teiseks muudetakse problemaatiliseks ka nende asendamine. Nimelt kärbitakse Vene esinduse maksimumsuurust NATO juures seniselt 30 inimeselt 20-le.

«See annab Venemaale selge sõnumi, et tema vastuvõetamatul ja ohtlikul käitumisel on hind ja tagajärjed. Ja see järgneb Venemaa puuduvale konstruktiivsele vastusele selle osas, mis Salisburys juhtus,» põhjendas peasekretär Jens Stoltenberg.

27.03.2018 29.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto