Sisukord
Kommentaar
Tänane leht
28.03.2018
Eesti Otepää volikogu tülitseb Sangaste lossi pärast (4) Ravita jäänud laps suri aidsi (4) Majandus Oma elutöö müünud Kanajev paneb raha kinnisvaraärisse (1) Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim (1) Välismaa Kremli lemmikfilosoof Aleksandr Dugin intervjuus Postimehele: rahvas vihkab võimu, aga jumaldab Putinit (4) Jaanus Piirsalu: terve Venemaa leinab tulle jäänud lapsi NATO astus Venemaa karistamisel sammu edasi (2) Lein ja viha tõid tuhanded venemaalased tänavale (2) Arvamus Erkki Bahovski: solidaarsuse otsinguil (3) Karmo Tüür: Venemaa valemajakas (18) Vootele Päi: mis inimesed me oleme? (13) Juhtkiri: inimlik tragöödia, milleni viis ahnus ja hoolimatus (1) Mihkel Mutt: missugust Eestit me siis tahtsime? (11) Ott Järvela: hea algus pole triumf Postimees 1991. aastal: Arnold Rüütel sõitis Washingtoni Kultuur Palju õnne! Need on teatriauhinnad 2018 (2) Mis on teatri funktsioon? (2) Žürii langetas üksmeelsed otsused Hiidrobotid jäävad eelkäijatele alla Sport Õuduste poolaeg rikkus Eesti koolitunni Ümbermaailmaregatt nõudis oma ajaloo kuuenda ohvri Kodu Üheööüüriga teenivad hästi need, kel jätkub aega ja sihikindlust Tartu Suur sõda hambaaukude pärast! Aga augud on ju tühiasi, sõnab Eesti esihambaarst (2) Tapmise eest vangis olnud mees pani toime uue veretöö Selid tahavad Lõunakeskuse kõrvale uue ärilinnaku rajada (1) Mürasein varjab salakavalalt külatee otsa (2) Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus (2) Tele-eetris idanema pandud teadusteater tikub tasapisi meelelahutusärisse Kadri Siibak: tunded või mõistus? Mida teeb uus tehas kinnivara hinnale (19) Eili Arula: luban, et ei unusta enam kunagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ott Järvela: hea algus pole triumf

2 min lugemist
Ott Järvela FOTO: SCANPIX

Sügisel areenile astunud Saaremaa võrkpalliklubi on teinud vägeva stardi, sest lisaks Eesti karikavõistlustele tuldi laupäeval kodusaalis ka Balti liiga tšempioniks ning selged favoriidid ollakse ka täna algavas Eesti meistrivõistluste play-off’is. Kõiki kolme koduses võrkpallis mängus olevat tiitlit pole samal hooajal suutnud võita mitte ükski klubi pärast Tallinna Selverit 2011. aastal. Sportlikus mõttes on Saarema võrkpalliklubi seega lähedal väga vägevale saavutusele.

Olgu lisatud, et objektiivselt võttes tugevaima koosseisuga Saaremaa jaoks peaks Eesti meistritiitli võitmine olema senisest kahest triumfist lihtsam, sest kui karikasarjas ja Balti liigas selgub tšempion ühes finaalmängus, kus juhuse osakaal suurem, siis Eesti meistriks tuleb seerias neli võitu kogunud meeskond. Seal pääseb peaaegu alati maksvusele tase, mida Saaremaa meeskonnas jagub igasse osakonda ja vahetuspingile samuti.

Ning kui Saaremaa suudab ka järgmistel hooaegadel kokku saada rivaalidest selgelt suurema eelarve, on neil arvestatavad võimalused kehtestada koduses klubivõrkpallis samasugune diktatuur nagu Avo Keele juhendatud Selveri meeskonnnal 2007–2011, kui viie hooaja jooksul välja mängitud 15 tiitlist ei saadud enda valdusse vaid ühte (2008. aasta karikafinaalis kaotati Tartule).

Aga kas sellest üksi piisab, et säilitada vaimustus, mis valitses laupäeval Kuressaare spordihoones, kus trummi lõi ju Harry Kõrvits (Rock Hotel) isiklikult? Hüva, kui järgmiselgi hooajal plats puhtaks lüüakse, siis joovastus vast ei vaibu, aga seejärel kisuksid võidud juba rutiinseks. Näiteks Põlva Serviti on käsipallis võitnud viimasest 11st Eesti meistritiitlist kaheksa meeskonnaga, mille põhitegijad vähemalt 75 protsendi ulatuses klubi enda kasvandikud, aga 2007 ja 2008 valitsenud vaimustus, kui Mesikäpa hall oli alatasa puupüsti täis, pole taastunud.

Uue impulsi andjaks võiks ja peaks olema eurosari, aga nagu Postimees esmaspäeval kirjutas, ei pakuta võrkpallis keskmise ambitsiooniga klubidele euroväljundit, mis õigustaks investeeringuid. Ning absoluutne tipp ehk Meistrite liiga oleks tohutult kallis lõbu. Eelarve järsk paisutamine jällegi ohtlik, sest olukorras, kus võistkonna olemasolu sõltub eelkõige ühest suursponsorist, valitseb alati äkilise lõpu risk, nagu tõestas jalgpallis 2016. aastal Eesti meistriks tulnud FC Infoneti tegevuse lõpp kõigest aasta hiljem.

Professionaalse spordivõistkonna arendamine nõuab lisaks finantsvahenditele ka kannatlikkust, sest projekti sisu, tähenduse ja olulisuse kohta saab sotti kehvematel aegadel, mis varem või hiljem alati kohale jõuavad. Kindlaim variant need üle elada, on eduperioodil kogukonnale südamesse pugeda. Algus on hea, aga kas Saaremaast saabki vägev võrkpallikants, selgub vast kümne aasta pärast.

Seotud lood
27.03.2018 29.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto