Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht
31.03.2018
Eesti Paljud läksid, mõned tulid Uurija: nelja inimese tapmise ülestunnistamist ei saa ju kellelegi peale sundida (15) Välismaa Püha nädalaga valmistuti paastu lõpuks ja täna öösel algavateks lihavõteteks Kemerovo kaubakeskusel polnud kasutuslubagi (6) Julia Skripal paraneb jõudsalt (1) Arvamus Hans Alla: kohese kasu maksimeerimise masin (5) Juhtkiri: riigikogu ahned radžad (13) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) EKI keelekool: liiga palju liitumist (2) Postimees 1998. aastal: mees püüdis end restoranis tappa VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Kultuur Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Sündinud klassikuks Sport Valikutes vaba: kuidas Venemaa koondislasest poeg Narva Transi tüürimeest toetab Tänak: tahame seekord tugevat tulemust Mart Soidro: Anatoli Krikuni peale mõeldes Ei mingit tulevärki: suure tiitlimatši võitja selgus alles kohtunike otsusega (2) AK Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Neljatärniakadeemik Jüri Allik väldib igavust (2) Bändis mängiv sooloartist Artemi Troitski: 85 protsenti hirmu ja lootust (14) Aastapäevasalme järgmiseks korraks Peeter Langovitsi tagasivaade: Taastati Tallinna toomkiriku orel Iga eestlane ei või Eestit omaks pidada (20) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) Jakob Kübarsepp: teadus vajab muutusi juba doktorantuuri tasemel (1) SUUR LUGU: Humanistist Terminaator ja teaduse superstaar - milles seisnes Stephen Hawkingi fenomen? (1) VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Arter Nostalgilised raudteeruunad (2) 10 parimat Tallinn Fashion Weekil Arteri suur intervjuu! Raadiohääl ja filmimees Jaan Tootsen: mul on tunne, et keegi vaatab pihku itsitades kõrvalt, kuidas eestlased üksteist materdavad Neeme Raud: valede aeg ja eestlaste tõsine tõeusk (1) Eesti maffia laieneb kuulsas Räniorus Hüvasti, paast: maitse slaavipäraseid lihavõtteroogi Lihavõtte meeleolud: munad tuppa ja tibud värviliseks! Filmiarvustus «Peeter Pikk-kõrv»: jänesed on täiuslikud loomad! Staarpapagoi Tibu: «Päkapikud... kõike teavad!» Sõiduproov. Multitööriistaga metsa ehk Kui hea on Dacia Duster? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hüvasti, paast: maitse slaavipäraseid lihavõtteroogi

7 min lugemist
  • Kuidas teha õiget lihavõttemaiust pashat ja pühadesaia kulitśit?
Olga Minnik. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Homme ei pea end enam tagasi hoidma ja võib vabalt liha võtta. Hobikokandusest ja kulinaaria ajaloost sisse võetud Olga Minnik näitab, mida slaavlased ülestõusmispühaks vaaritavad ja küpsetavad. Neile, muide, on lihavõtted tähtsamad kui jõulud.

Tellijale Tellijale

Olga Minniku kaetud lihavõttelaud on justkui põige Moskvasse, tema lapsepõlve. Rammus või ja munakollasega praavitatud kohupiimapasha, suhkruvaaba ja rosinatega pühadesai kulitš, meepräänikud, kirevamustrilised munad ja lihapraad – rikkalik söök kuulus Olga kodus ülestõusmispühade juurde, nagu teisteski rohkem või vähem vanu õigeusu kombeid järgivates slaavi peredes. Samasugune näeb tema peolaud välja praegugi, kui ema ega vanaema enam pole ja tema kohus on jätkata peretraditsioone ning küpsetada präänikuid, segada pashat ja värvida mune.

Kuigi jah, nüüd pole laual enam soolapekki salo't, mida armastas Olga Ukraina piiri äärest Brjanskist pärit kasuema. Ega ka mitte samagonni, mida vanema pärmist, moosist ja suhkrust kööginurgas mannergus ajas. Vodka lihtsalt polnud ülestõusmispühadeks piisavalt pidulik ega kange, naerab Olga. Kord, kui pruukimisvalmis krõbe naps oli plastist veepudelisse valatud, lõnksas ta väikese tüdrukuna seda vee pähe januga kogemata suure sõõmu. «Mõtlesin, et mu kurk ja sisikond lähevad põlema,» meenutab ta õlgu väristades joogipudelit, mis oli mõeldud surnuaeda kaasavõtmiseks.

30.03.2018 02.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto