Sisukord
Teater
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suure ballettmeistri teekond tantsus

2 min lugemist
Mai Murdmaa oma raamatu esitlusel Estonia talveaias 22.03.2018. FOTO: Ingrid Iter

«Teekond tantsus» on äärmiselt huvitav ja kultuurilooliselt tänuväärne teos. See ühendab endas silmapaistva kultuuritegelase – Mai Murdmaa – memuaare, tema loomingu analüüsi, kaasteeliste kommentaare ja kriitikute arvustusi, lisaks põnevat, kuid praegusel kujul pealiskaudseks jäävat sugupuu uuringut raamatu lõpus. Raamatu autor on Mai Murdmaa koos Heili Einastoga.

Tellijale Tellijale

Teos on üles ehitatud kronoloogilist jada pidi, peatükid isiklikust elust ja loomingust näivad kunstipäraselt segunevat. Kindlasti on raamatu põhirõhk Murdmaa loomingutee jäädvustamisel. Ballettmeistri kõrval saavad sõna tema kaasteelised (tantsijad, heliloojad, kolleegid), kelle repliigid, kommentaarid või meenutused suhestuvad armsasti Murdmaa enda tekstiga, kord seda kinnitades, kord vaimukalt naljaks pöörates ja igatahes Murdmaa kuju sümpaatselt maiseks muutes.

28.03.2018 30.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto