Sisukord
Teater
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf»

3 min lugemist
Mai Murdmaa andmas tänavu 20. jaanuaril Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval meistriklassi «Miks ma liigun?» FOTO: Rünno Lahesoo

Eesti balleti vaieldamatu suurkuju, legendaarne ballettmeister Mai Murdmaa tähistab 31. märtsil oma 80. sünnipäeva. Murdmaa lavatee tantsijana jäi ränga põlvetrauma tõttu lühikeseks, küll aga võitis Eesti ballett ta endale selle võrra varem koreograafina. Pärast Moskva GITISe lõpetamist 1964. aastal asus ta Enn Suve kõrval Estonia ballettmeistriks, 1974–2001 oli ta samas peaballettmeister. Ta on loonud meie praeguseks sajandivanuse balleti nägu aktiivselt pea 40 aastat.

Tellijale Tellijale

Teemasid, millest Maiga vestelda, oleks palju. Et äsja ilmus ka tema raamat «Teekond tantsus» (koos Heili Einastoga), ei näinud me mõtet kaante vahele saanud seisukohtade ja meenutuste ümberjutustamisel ning otsustasime käsitleda eelkõige praegust olukorda Eesti balletis.

Alustame filosoofilisemalt. Kas tantsija on instrument või kunstnik?

Tantsija on kaasmõtleja, kaaslooja. Ta peab olema ballettmeistri ees nagu tühi leht, kes midagi ei tea, ja midagi ei tohiks teada ka ballettmeister. Mul on õnnestunud tantsijatega kontakt leida, sest me loome koos, mitte mina ei dikteeri. See on ühine mõtlemine, ütleksin isegi, et see on ühine närvikava. Tantsijad on nagu minu sugulased!

28.03.2018 30.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto