Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti

5 min lugemist
Aktsioon "Maksud sõidavad Lätti" Mazsalacas. FOTO: Urmas Luik

Selles, et eestlased Lätis massiliselt ostmas käivad, peaksid valitsejad nägema ohumärke, et meie riik on juba liiga kallis, kirjutab pärimusmuusik ja poliitik Ando Kiviberg (IRL).

Tellijale Tellijale
  • Eesti keskmine palk on Balti riikide kõrgeim. Majanduskasv on korralik. Väliskaubanduse bilanss on positiivne ja eksport üha kasvab. Kõik oleks justkui hästi. Aga ei ole. Meie vältimatud kulutused on palgatuluga võrreldes ebaõiglaselt suured.
  • «Maksustame enam tarbimist!» põrutavad ühed. «Tuleb taastada ettevõtete tulumaks!» lajatavad teised. «Peame aktsiisipoliitikaga Põhjamaadele järele jõudma!» raiuvad kolmandad. «Vajalikud on maksud varale, näiteks kinnisvarale,» pakuvad neljandad.
  • Meie põhja- ja läänenaabrite juures, nagu ka paljudes teistes arenenud Euroopa riikides, kehtib toiduainetele tavapärasest oluliselt soodsam käibemaksumäär. See on ka üks olulisi põhjusi, miks esmatarbekaubad on neil sageli soodsamad kui Eestis.
28.03.2018 30.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto