Sisukord
Korvpall
Tänane leht
31.03.2018
Eesti Paljud läksid, mõned tulid Uurija: nelja inimese tapmise ülestunnistamist ei saa ju kellelegi peale sundida (15) Välismaa Püha nädalaga valmistuti paastu lõpuks ja täna öösel algavateks lihavõteteks Kemerovo kaubakeskusel polnud kasutuslubagi (6) Julia Skripal paraneb jõudsalt (1) Arvamus Hans Alla: kohese kasu maksimeerimise masin (5) Juhtkiri: riigikogu ahned radžad (13) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) EKI keelekool: liiga palju liitumist (2) Postimees 1998. aastal: mees püüdis end restoranis tappa VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Kultuur Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Sündinud klassikuks Sport Valikutes vaba: kuidas Venemaa koondislasest poeg Narva Transi tüürimeest toetab Tänak: tahame seekord tugevat tulemust Mart Soidro: Anatoli Krikuni peale mõeldes Ei mingit tulevärki: suure tiitlimatši võitja selgus alles kohtunike otsusega (2) AK Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Neljatärniakadeemik Jüri Allik väldib igavust (2) Bändis mängiv sooloartist Artemi Troitski: 85 protsenti hirmu ja lootust (14) Aastapäevasalme järgmiseks korraks Peeter Langovitsi tagasivaade: Taastati Tallinna toomkiriku orel Iga eestlane ei või Eestit omaks pidada (20) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) Jakob Kübarsepp: teadus vajab muutusi juba doktorantuuri tasemel (1) SUUR LUGU: Humanistist Terminaator ja teaduse superstaar - milles seisnes Stephen Hawkingi fenomen? (1) VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Arter Nostalgilised raudteeruunad (2) 10 parimat Tallinn Fashion Weekil Arteri suur intervjuu! Raadiohääl ja filmimees Jaan Tootsen: mul on tunne, et keegi vaatab pihku itsitades kõrvalt, kuidas eestlased üksteist materdavad Neeme Raud: valede aeg ja eestlaste tõsine tõeusk (1) Eesti maffia laieneb kuulsas Räniorus Hüvasti, paast: maitse slaavipäraseid lihavõtteroogi Lihavõtte meeleolud: munad tuppa ja tibud värviliseks! Filmiarvustus «Peeter Pikk-kõrv»: jänesed on täiuslikud loomad! Staarpapagoi Tibu: «Päkapikud... kõike teavad!» Sõiduproov. Multitööriistaga metsa ehk Kui hea on Dacia Duster? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Soidro: Anatoli Krikuni peale mõeldes

3 min lugemist
Korvpallur Anatoli Krikun. FOTO: Vello Marandi/PM/Scanpix Baltics

Nädal tagasi, 24. märtsil sai 70-aastaseks korvpallilegend Anatoli Krikun.  Avad laupäeva hommikul ajalehed ega usu oma silmi: kuldse Kalevi number nelja kohta pole lehtedes ridagi! Kuulad Vikerraadio eakate õnnesooviminuteid, vaatad õhtust «Aktuaalse kaamera» spordisaadet, aga sealtki ei kosta Kriksi kohta kippu ega kõppu. Korvpalliajakirja Basketball märtsinumbri kaanepoisiks on Rapla raudvara ja rahvuskoondise kandidaat Indrek Kajupank – Krikunist 40 aastat noorem ja hetkel veel mitte nii teenekas mees.

Tellijale Tellijale

«Kui suuruke on lõpuks sportlik kuulsus, ta on vaid sillerdav seebimull, mis vilksti õhku tõuseb ja sealsamas lõhkeb. Sportlase tippaeg on lühike, aga pärast seda ei meenutada teda keegi. Või kui, siis kitsas fanaatikute ring,» ütles juubilar intervjuus Reet Kudule. See ei ole värske intervjuu, ilmus ajalehes Edasi juba 8. juulil 1972. Kriks oli siis veel verisulis nooruk, kõigest 24-aastane, aga võis sellist «vanamehejuttu» ajada küll. Näiteks Jaak Joala oli 19-aastane, kui laulis juba telefilmis «Kuulsuse ahelaid».

Pool sajandit tagasi oli kõik teistmoodi.

30.03.2018 02.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto