Sisukord
Pere
Tänane leht
31.03.2018
Eesti Paljud läksid, mõned tulid Uurija: nelja inimese tapmise ülestunnistamist ei saa ju kellelegi peale sundida (15) Välismaa Püha nädalaga valmistuti paastu lõpuks ja täna öösel algavateks lihavõteteks Kemerovo kaubakeskusel polnud kasutuslubagi (6) Julia Skripal paraneb jõudsalt (1) Arvamus Hans Alla: kohese kasu maksimeerimise masin (5) Juhtkiri: riigikogu ahned radžad (13) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) EKI keelekool: liiga palju liitumist (2) Postimees 1998. aastal: mees püüdis end restoranis tappa VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Kultuur Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Sündinud klassikuks Sport Valikutes vaba: kuidas Venemaa koondislasest poeg Narva Transi tüürimeest toetab Tänak: tahame seekord tugevat tulemust Mart Soidro: Anatoli Krikuni peale mõeldes Ei mingit tulevärki: suure tiitlimatši võitja selgus alles kohtunike otsusega (2) AK Aarne Üksküla delikaatne, kuid siiski avameelne portree (1) Neljatärniakadeemik Jüri Allik väldib igavust (2) Bändis mängiv sooloartist Artemi Troitski: 85 protsenti hirmu ja lootust (14) Aastapäevasalme järgmiseks korraks Peeter Langovitsi tagasivaade: Taastati Tallinna toomkiriku orel Iga eestlane ei või Eestit omaks pidada (20) Margus Laidre: piltidest – raamidega ja ilma (2) Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (8) Jakob Kübarsepp: teadus vajab muutusi juba doktorantuuri tasemel (1) SUUR LUGU: Humanistist Terminaator ja teaduse superstaar - milles seisnes Stephen Hawkingi fenomen? (1) VANA KULD Raivo Mänd: naudeldes üksindusse (1) Arter Nostalgilised raudteeruunad (2) 10 parimat Tallinn Fashion Weekil Arteri suur intervjuu! Raadiohääl ja filmimees Jaan Tootsen: mul on tunne, et keegi vaatab pihku itsitades kõrvalt, kuidas eestlased üksteist materdavad Neeme Raud: valede aeg ja eestlaste tõsine tõeusk (1) Eesti maffia laieneb kuulsas Räniorus Hüvasti, paast: maitse slaavipäraseid lihavõtteroogi Lihavõtte meeleolud: munad tuppa ja tibud värviliseks! Filmiarvustus «Peeter Pikk-kõrv»: jänesed on täiuslikud loomad! Staarpapagoi Tibu: «Päkapikud... kõike teavad!» Sõiduproov. Multitööriistaga metsa ehk Kui hea on Dacia Duster? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus «Peeter Pikk-kõrv»: jänesed on täiuslikud loomad!

2 min lugemist
  • Kui tahate põnnidega kinno minna, pole karta, et igavusest suisa magama jääte.
FOTO: outnow.ch

Nii ütleb loomaarmastaja Bea (Rose Byrne). Tema on kaitsnud ja aidanud jänkuperet, kelle ema-isa on kahjuks juba lõpetanud õela naabrimehe (Sam Neill) pannil. Pärast loomade vastu julma peremehe surma algab jänkudel ilus elu, sest nad pääsevad takistamatult mõisaaeda, kus algab söömapidu ja pillerkaar.

Tellijale Tellijale

Peo lõpetab aga uue peremehe (Domnhall Gleeson) saabumine. Tema nii üheplaaniline tegelane ei ole – meile maalitakse pilt õnnetust ja muserdatud hingest, kelle kurjuski ei tule sellest, et ta on olemuselt kuri, vaid ta on lihtsalt omadega pahuksis. Kus see välja tuleb? Vähemalt need suured, kes inglise keelt mõistavad, saavad lugeda tema sõnamängu lahendust – seal laiutavad sõnad «katki», «õnnetu» jms. Noormees on ka väga pedantne. Kui midagi suurt ei saa kontrollida, tuleb kontrollida pisiasju.

Vägikaikavedu jänkupere ja mõisaomaniku vahel jätkub, õnneks saavad jänesed eesotsas Peetriga kaitset kunstnikust naabrinaise, päikselise Bea juurest. Imelikul või imelisel kombel näeb Bea nii inimestes kui ka jänestes ennekõike head.

30.03.2018 02.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto