Sisukord
Uudised
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata

4 min lugemist
Konstantin Päts Tahkurannas oma ausamba juures. Monument avati suure pidulikkusega 1939. aasta 25. juunil. FOTO: Rahvusarhiiv

​Rahvusarhiivi ja riigikantselei koostöös välja antava Eesti Vabariigi riigivanemate sarja kolmanda raamatuna on hiljuti kaante vahele saanud Toomas Karjahärmi ja Ago Pajuri käsitlus Konstantin Pätsist. Riigimehest, kelle pärand ja roll ajaloos põhjustab siiani tuliseid vaidlusi.

Tellijale Tellijale

Monograafia koosneb kahest osast. Tallinna ülikooli vanemteadur Toomas Karjahärm keskendus noorele Pätsile (1874–1916), Tartu ülikooli dotsent Ago Pajur kirjutas hilisemast Pätsist (1917–1956). Pajuri sõnul lepiti omavahel kokku peamiselt selles, kus üks mees oma kirjatöö lõpetab ja teine alustab, detailideni lihvitud stilistilist sarnasust taga ei aetud.

Konstantin Pätsi nii-öelda poleemilisema perioodi luubi alla võtnud Ago Pajur tõdes, et riigimees oli äärmiselt vastuoluline isik ning sestap on senised käsitlused kippunud sageli äärmustesse kalduma.

28.03.2018 30.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto