Sisukord
Arvamus
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (2) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? Herman Kelomees: linnainimeste maaelu Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (1) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust

1 min lugemist
"Kalevipojad" FOTO: Ken Juks

Aus ja heatahtlik suhtumine kaasmaalastesse saab alguse kodust. Lapsed püüavad pidevalt jäljendada oma vanemaid. Kui teed head, järgneb kiitus, moes on taskuraha. Ära ei tohi unustada ka pisikest karistust halva eest.

Eestis käivad tublid vanemad sageli kaugel tööl, isegi teises riigis. Pikk päev möödub lasteaias ja koolis. Põhilise elutarkuse ja aususe omandavad lapsed kasvatajatelt ja õpetajatelt. Ema ja isaga suhtlemine jääb sageli peaaegu olematuks. Heatahtliku ja väärika noore kasvatamiseks peab olema armastust ja kannatust. Kahjuks headuse ja aususe geene kõigile ei ole antud.

Ka erakondade pidev kemplus riigikogus võimu pärast on noortele miinus – see on rumala inimese tunnus. Tuleb välja tuua häid omadusi ja iseendas neid arendada. Eksimatuid inimesi ei ole, ainult NLKP liikmed, kellest paljud on ikka riigikogus, olgugi et organisatsioon kuulutati kuritegelikuks.

Eestis ei väärtustata õpetajate tööd. Hästi on tasustatud näitlejate töö, aga ka õpetaja peab olema näitleja, et kogu klassikollektiiv meeskonnaks liita.

Elu allakäik saab alguse sellest, kui ei ole elamisväärse töötasuga töökohti. Eestlased on väga töökad ja targad – välismaal oodatud töömehed.

Olen sündinud Saksa okupatsiooni ajal ja töötan Soomes ehitusel. Kõige vanem soomlane – liftimeister – on 66-aastane.

Põhjamaades on enamik inimesi töökad, sest töö toidab, Soome kindlustab oma rahvale ja ka naabritele tööd. Soomlased on täpsed, aga aeglased, ja eestlased viivad töötasud alla, kuid neid see ei häiri. Sõprus ja ausus on neil geenides. Tänu Soomele ehitajad veel elavad ja on õnnelikud oma perega. Meeldiv keskkond ja tasuv töö teevad rõõmu ja kasvatavad heatahtlikkust igas eestlases!

Ülo-Rein Märtin

Seotud lood
20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto