Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust

1 min lugemist
"Kalevipojad" FOTO: Ken Juks

Aus ja heatahtlik suhtumine kaasmaalastesse saab alguse kodust. Lapsed püüavad pidevalt jäljendada oma vanemaid. Kui teed head, järgneb kiitus, moes on taskuraha. Ära ei tohi unustada ka pisikest karistust halva eest.

Eestis käivad tublid vanemad sageli kaugel tööl, isegi teises riigis. Pikk päev möödub lasteaias ja koolis. Põhilise elutarkuse ja aususe omandavad lapsed kasvatajatelt ja õpetajatelt. Ema ja isaga suhtlemine jääb sageli peaaegu olematuks. Heatahtliku ja väärika noore kasvatamiseks peab olema armastust ja kannatust. Kahjuks headuse ja aususe geene kõigile ei ole antud.

Ka erakondade pidev kemplus riigikogus võimu pärast on noortele miinus – see on rumala inimese tunnus. Tuleb välja tuua häid omadusi ja iseendas neid arendada. Eksimatuid inimesi ei ole, ainult NLKP liikmed, kellest paljud on ikka riigikogus, olgugi et organisatsioon kuulutati kuritegelikuks.

Eestis ei väärtustata õpetajate tööd. Hästi on tasustatud näitlejate töö, aga ka õpetaja peab olema näitleja, et kogu klassikollektiiv meeskonnaks liita.

Elu allakäik saab alguse sellest, kui ei ole elamisväärse töötasuga töökohti. Eestlased on väga töökad ja targad – välismaal oodatud töömehed.

Olen sündinud Saksa okupatsiooni ajal ja töötan Soomes ehitusel. Kõige vanem soomlane – liftimeister – on 66-aastane.

Põhjamaades on enamik inimesi töökad, sest töö toidab, Soome kindlustab oma rahvale ja ka naabritele tööd. Soomlased on täpsed, aga aeglased, ja eestlased viivad töötasud alla, kuid neid see ei häiri. Sõprus ja ausus on neil geenides. Tänu Soomele ehitajad veel elavad ja on õnnelikud oma perega. Meeldiv keskkond ja tasuv töö teevad rõõmu ja kasvatavad heatahtlikkust igas eestlases!

Ülo-Rein Märtin

Seotud lood
28.03.2018 30.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto