Sisukord
Majandus
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid

5 min lugemist
  • See probleem puudutab ilmselt üha rohkemaid peresid.
  • Sotsiaalministeeriumi asekantsler leiab, et praegust korda tuleks muuta.
  • Lasterikkad pered leiavad, et riik ei peaks ühe käega andma ja teisega võtma.
FOTO: Pm

Kui sellest aastast ei kärbi riik enam õpilaste koolivaheajal teenitud palga võrra pere toimetulekutoetust, siis vanemate täiendavast tulumaksuvabastusest arvatakse lapse teenistus ikkagi maha.

Tellijale Tellijale

See tähendab, et kui peres on vähemalt kaks last ja pere teine – ja ka kolmas, neljas, viies jne – alaealine saab mingit tulu, teenib näiteks koolivaheajal raha, arvab riik selle summa maha lapsevanema täiendavast tulumaksuvabastusest, mis on ette nähtud peredele alates teisest lapsest. Seetõttu ei lisandu lapse teenitud raha lihtsalt boonusena pere tavapärasesse eelarvesse, vaid lapse teenistus arvestatakse maha vanema tulust.

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Janar Holm leiab, et laste isikliku teenistuse võiks arvestada perekonna tulude hulgast tulumaksu tagastamisel ikkagi välja, sest see oleks kooskõlas riigi senise poliitikaga noorte töökogemuse toetamisel.

Rahandusministeeriumi eksperdid on aga teisel seisukohal.

28.03.2018 30.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto