Sisukord
Uudised
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud

2 min lugemist
Kõlab «Mina ka». Kantristiilis kujundatud loo kannavad ette Ilmatsalu lasteaia Lepatriinu lapsed. FOTO: Sille Annuk

Noodikirjadega kleidid sobisid muusikaõpetajatele Annika Rosenthalile ja Ragne Meierile imehästi. Ka näis, et nad on võrdselt osavad nii pilli mängides, esinejaid teadustades kui ka seebimulle puhudes.

Tellijale Tellijale

Tartumaa laste laulupäeva teema oli seekord Entel-tentel, mis on selge vihje eelmise sajandi seitsmekümnendatel Eesti televisioonis olnud ülimenukale laulusaatele.

Entel-tenteli lugusid, mida võib nimetada lastelaulude kuldvaraks, on poolsada kindlasti ning õnneks ei ole need kuhugi kadunud. «Meie lastele on need aga täiesti uued lood ja meeldivad üliväga,» rääkis õpetaja Annika Rosenthal. «Need on ka palju lihtsamad ja palju meeldejäävamad kui need, mida tänapäeva heliloojad sagedasti loovad.» 

Eile Nõo kultuurimajas aset leidvale laulupäevale koguns 210 mudilast üle terve maakonna.

28.03.2018 30.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto