Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid

3 min lugemist
  • Kohalikele tuli üllatusena laskepaiga rajamine Lääneranna valda.
  • Laskepaiga lähedalt on leitud ka kasutamata laskemoona.
  • Seaduse järgi kehtivad laskepaigale leebemad nõuded kui lasketiirule.
  • Laskepaiga omanik eitab ohtu lähedal elavatele inimestele ja lubab kaameraid.
Märklaud laskepaigas. Läheduses elavate inimeste sõnul lendavad kuulid aga ka ohtlikult lähedal nende kodudele. FOTO: «Pealtnägija»

63-aastane Helgi ja 62-aastane Raul Linde elavad Lääneranna vallas Peantse külas. Mitukümmend aastat oli paar elanud rahus ja vaikuses, kuid mullu detsembri viimasel päeval hakkasid üle küla vahetpidamata kostma kohutavad kärgatused.

Tellijale Tellijale

«Siis, kui hakkas valgeks minema, hakkasid paugud käima. Nii pimeda tulekuni välja,» rääkis Raul. «See oli sõda,» lisas Helgi. Kaks kilomeetrit eemal elav Jüri Leinpuu arvas üldse, et naabrid on läinud hulluks ja ilutulestikuga liiale. Kuna kohalikud kuulsid laskepaigast alles siis, kui tulistamine juba pihta hakkas, pidasid nad seda isetegevuseks.

Kui asuda uurima seadusandlust, selgub põnev juriidiline iseärasus: laskepaigal ja -tiirul on vahe. Kui tiirul on seadustes reeglid pedantselt paigas, siis laskepaiga kohta kehtib kaks üldsõnalist ohutuspunkti. Seetõttu ongi üha rohkem hakanud  Eestis tekkima tiirude asemel just laskepaiku, sest nende puhul kehtivad leebemad nõuded.

28.03.2018 30.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto