Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.03.2018
Eesti Trump ja Kim võivad kohtuda Soomes (1) Noorte suvine töötamine kärbib vanemate tulusid (15) Kodu kõrval hakkasid vihisema kuulid Rahvuskonservatiiv ostis kuluhüvitise arvelt poest süüa (18) Majandus Tallinn võib osta trollide asemele uudse tehnoloogiaga busse (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Putinile ustavad motomehed külvasid Balkanil segadust (5) Eestitki arvustanud Johan Bäckmanile esitati kriminaalsüüdistus (2) Hiina visiit kuulutab Kimi reiside algust (1) Arvamus Ando Kiviberg: liiga kallis Eesti (29) Aune Valk: mis on koolirõõmu valem? (1) Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse Juhtkiri: perekond või tööleping? (2) Priit Pullerits: õnneliku lapsepõlve ihaluse valus kättemaks (11) Lugeja kiri: Soome kasvatab eestlases rõõmu ja heatahtlikkust (4) Kultuur Suure ballettmeistri teekond tantsus Suur armastus, veel suurem süü (2) Juubliar Murdmaa tööd on oma ajastu lühikokkuvõte ja kroonika «Teatrile annab näo ja stilistika peakoreograaf» Sport Selver ja Tartu asusid juhtima Eesti jalgpalliliiga tegevjuht Veiko Soo: ükski reform pole võluvits Eesti juurtega hokilootuse valik: Soome või Venemaa Oodates ootamatut: Eesti igatseb mängijat, kes lisaks rünnakutele sädet Tartu 3,3 miljoni eest tühjust. Riik rajas eurorahaga uhke tondilossi (29) Kemerovo tragöödia mõju Eestis. Päästeamet kontrollib aprillis mängumaid Tõmmu viks mees kogub raha olematule keskusele Avalik raha õukonnameedia teenistuses Grippi haigestunute hulk on vähenenud JOP! Šelgešeenešupp ja ylicool muuseum (1) Elva gümnaasiumis treenivad noored tulistamist Teater Must Kast peab sünnipäeva Video ja galerii: Nõos kõlasid «Entel-tenteli» menulaulud Uues Pätsi-raamatus hinnangutega ei lajatata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1939. aastal: Eesti pank paneb naisametnikud rahvarõivasse

1 min lugemist
Eesti rahvarõivad: Muhu pruut, Karja naine, Tõstamaa naine, Pärnu-Jaagupi mees. FOTO: Wikipedia.org

Ka käesoleval aastal kutsuti Rahvarõivaste Nõuandebüroo Eesti Rahva Muuseumi juures ellu, kuna vastu kevadet üha sagenevad järelepärimised muuseumile. Seni on kõige suurema tellimisega esinenud Tallinna Eesti Pank, kes on otsustanud panga kulul valmistada kõigile naisametnikele rahvarõivad.

Praegustel andmetel tõuseb see tellimine kuni 87 ülikonnani. Nõuandematerjalide valmistamine võtab küllaltki aega, kuna selleks on tarvis lõikeid kopeerida ja kokku seada. Nii vältab näiteks Muhu naise terve ülikonna valmistamine kuni 20 tundi, Mustjala tanumustri kopeerimine 6,5 tundi jne.

Kuna meie ehtsa rahvarõiva kogud Eesti Rahva Muuseumis on haruldaselt rikkalikud, on nõuandebüroo püüdnud järjest kopeerida uusi, seni veel laiali saatmata variante, et valmistatavad rahvarõivad ei muutuks igavaks «mundriks», vaid tõendaksid meie rahvarõivale nii omast mitmekesisust ja eesti naise suurt loomisvõimet.

29.03.1939

Seotud lood
    28.03.2018 30.03.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto