P, 4.12.2022

Hiina tudengid saavad Tartus eesti keele suhu

Kaspar Koort
, reporter
Hiina tudengid saavad Tartus eesti keele suhu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koostöölepingu lisaprotokollile annavad allkirja BISU president Ji Jinbiao ja TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan Margit Sutrop. Tegevust jälgivad Pekingi esimene aselinnapea Zhang Gong (vasakul) ja TÜ rektori kohusetäitja Tõnu Lehtsaar.
Koostöölepingu lisaprotokollile annavad allkirja BISU president Ji Jinbiao ja TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan Margit Sutrop. Tegevust jälgivad Pekingi esimene aselinnapea Zhang Gong (vasakul) ja TÜ rektori kohusetäitja Tõnu Lehtsaar. Foto: Sille Annuk

Hiiglasliku Hiina riigi avalikus sektoris töötab väidetavalt vaid üks inimene, kes oskab eesti keelt – natuke. Et ka teiste Euroopa keelte oskajaid üle 1,4-miljardise rahvaarvuga riigis napib, on hiinlased võtnud keeleoskuse parandamise tõsiselt päevakorda.

Eesti keele õppega tegeleb koostöös Tartu ülikooliga Pekingi rahvusvaheliste suhete ülikool (ingliskeelse lühendiga BISU). TÜ eesti keele võõrkeelena professor Birute Klaas-Lang täpsustas, eesti keelt õpetatakse Hiinas ka Pekingi välisõpingute ülikoolis, kuid mitte peaainena nagu BISUs.

Märksõnad
Tagasi üles