Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
03.04.2018
Eesti Hiidlased ootavad stabiilset lahendust (11) Ossinovski kihutas Ratase ees Valka ja Põlvasse (10) Pere ostis unistuste kodu tagasi Majandus Isejuhtivad bussid tulevad Tallinnas kahele liinile (6) Välisesindus Dubais on parem kui mitte midagi Välismaa Põlisrahvaste ekspert intervjuus Postimehele: Venemaa näeb isurite appihüüdes riigivastasust Postimees Donbassis: Ukraina relvajõududele allumast keelduvad relvastatud grupid tahavad edasi sõdida (43) Prantslasi ootab ees kaost täis kevad Arvamus Lugeja kiri: kas vajame tsiviilkaitset? (1) Marten Kaevats: kuidas kratt Eesti paremaks teeb? (3) Juhtkiri: näeks ninast kaugemale? (1) Postimees 1926. aastal: kiirsõnumid Saksamaale nüüd 28 marka sõna Maarja Vaino: tühikõne asemele lapsevanemate hääled? (9) Marcus Kolga: kommunismikuritegude muuseum aitab vastu seista Kremli propagandale (3) Kultuur Eestlased teevad Rammsteini lauljaga koos teatrit Sport Kullamäe käis Sõbra kantsis korvpallivaimustust külvamas Ajalooline taak kollitab Reali Tervis Esimesel päeval geeniproovi loovutanu: hirm tunglevate rahvamasside ees oli asjatu Tartu Henri Zeigo: kuidas me mure jagamise asemel võimendame hoopis hirmu (1) Avo Samarüütel: me ei vaja poliitikuid, kelle arvates on Eestis piima niigi palju Pronksist professorid viisid kokku InBoileri ja Jääääre Jannseni ja Koidula mälestusväljaku ehitus sai alguse Kõrveküla kool vajab sügiseks veel soojakuid Bussijuhid võtsid bussis liikumise korraldamise endi kätte (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põlisrahvaste ekspert intervjuus Postimehele: Venemaa näeb isurite appihüüdes riigivastasust

5 min lugemist
  • Ust-Luga sadam ja tehasehoonete laiendamine hävitavad kohalike külasid.
  • Piirkonda kavatsetakse ehitada ka lennuväli, raudtee ja kiirtee.
  • Kohalikele valetatakse töövõimaluste kohta, sest töötajad tuuakse mujalt.
  • Oma õiguste eest seisvaid isureid nimetatakse Vene meedias riigivaenlasteks.
Seltsi «Šoikula» aktivist Dmitri Harakka-Zaitsev isuri rahvarõivastes. FOTO: Erakogu

Eesti piirist vaid poolsada kilomeetrit ida pool elavate isurite ja vadjalaste tulevik paistab tume. Soikkola poolsaare massiline industrialiseerimine on juba peaaegu hävitanud nende traditsioonilised asualad ja soomeugri saarekest paremal juhul ignoreeritakse, halvemal juhul kujutatakse meedias Vene riigi vaenlastena, rääkis intervjuus Postimehele ÜRO põlisrahvaste alalise foorumi ekspert, jurist ja isuri seltsi Šoikula aktivist Dmitri Harakka-Zaitsev.

Tellijale Tellijale

Kuidas on Vene võimudega tegeleda? Esiteks, kas on lihtne oma häält kuuldavaks teha ja teiseks, kas sellest on ka mingit kasu?

Seda on raske öelda, sest on olemas võimude ametlik positsioon isuri ja vadjalaste küsimuses...

Milleks on kultuuri säilitamine?

Jah, aga kohaliku kogukonna eesmärk on päästa tervislik keskkond. Ma saan inimestelt palju kõnesid, kes küsivad, et mis küll toimub. Sest tänapäeval, ma kardan, on juba ohtlik sinna jääda.

Seoses Ust-Luga sadama ja tehastega?

Ütleme, et piirkonna industrialiseerimisega. See on kohaliku kogukonna jaoks väga suur probleem. Ja mitte ainult isurite või vadjalaste jaoks, ma pean silmas kohalikku kogukonda, inimesi, kes seal elavad.

02.04.2018 04.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto