Sisukord
Autorid
Postimees
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse

5 min lugemist
FOTO: Post Factum

Autod mürisevad, trammid kolisevad, muusika mängib, inimesed sosistavad, kõnelevad, karjuvad... Meid saadab lakkamatu mürafoon, mida kuulatades võib tekkida ületamatu iha vaikuse järele. Norralane Erling Kagge andis ihale järele ja leidis vaikuse üles.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saavutusi ja ameteid on 1963. aastal sündinud Kaggel mitme inimese jagu. Ta on matkaja, jurist, kunstikoguja, Rolexi modell, filosoof, kirjastaja, kirjanik, isa. 1990. aastal vallutas mees ühes Børge Ouslandiga põhjapooluse. Nad olid esimesed, kes sellega omapäi, see tähendab toetuseta hakkama said. Mõni aasta hiljem rühkis Kagge raadioühenduseta ja täielikus vaikuses 50 päeva jooksul 1310 kilomeetrit läbides lõunapoolusele. 1994. aastal tõusis ta Mount Everesti tippu ja temast sai esimene nn kolme pooluse väljakutse läbinud inimene.

Poolused on kindlasti paigad, kust leida vaikust, mida Kagge oluliseks peab, kuid ega see mujalgi nii kättesaamatu pole. Vaikus pesitseb palju enamates paikades ning sellest, mis on vaikus ja kust seda leida, kirjutas Erling Kagge raamatu «Vaikus müraajastul. Rõõm end maailmast välja lülitada», mis on nüüd eesti lugejalegi Sigrid Toominga tõlkes ja Kaupo Kikkase fotodega ilmestatuna kättesaadav.

06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto