Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.04.2018
Eesti Hiidlased ootavad stabiilset lahendust (11) Ossinovski kihutas Ratase ees Valka ja Põlvasse (10) Pere ostis unistuste kodu tagasi Majandus Isejuhtivad bussid tulevad Tallinnas kahele liinile (6) Välisesindus Dubais on parem kui mitte midagi Välismaa Põlisrahvaste ekspert intervjuus Postimehele: Venemaa näeb isurite appihüüdes riigivastasust Postimees Donbassis: Ukraina relvajõududele allumast keelduvad relvastatud grupid tahavad edasi sõdida (43) Prantslasi ootab ees kaost täis kevad Arvamus Lugeja kiri: kas vajame tsiviilkaitset? (1) Marten Kaevats: kuidas kratt Eesti paremaks teeb? (3) Juhtkiri: näeks ninast kaugemale? (1) Postimees 1926. aastal: kiirsõnumid Saksamaale nüüd 28 marka sõna Maarja Vaino: tühikõne asemele lapsevanemate hääled? (9) Marcus Kolga: kommunismikuritegude muuseum aitab vastu seista Kremli propagandale (3) Kultuur Eestlased teevad Rammsteini lauljaga koos teatrit Sport Kullamäe käis Sõbra kantsis korvpallivaimustust külvamas Ajalooline taak kollitab Reali Tervis Esimesel päeval geeniproovi loovutanu: hirm tunglevate rahvamasside ees oli asjatu Tartu Henri Zeigo: kuidas me mure jagamise asemel võimendame hoopis hirmu (1) Avo Samarüütel: me ei vaja poliitikuid, kelle arvates on Eestis piima niigi palju Pronksist professorid viisid kokku InBoileri ja Jääääre Jannseni ja Koidula mälestusväljaku ehitus sai alguse Kõrveküla kool vajab sügiseks veel soojakuid Bussijuhid võtsid bussis liikumise korraldamise endi kätte (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ossinovski kihutas Ratase ees Valka ja Põlvasse

2 min lugemist
  • Põlva ja Valga haigla sünnitusosakonna sulgemise vastu kogutakse allkirju.
  • Valitsuse liikmed on protesti leevenduseks jalad kõhu alt välja võtnud.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Kui eile käis Põlva ja Valga haiglas sünnitusosakonna sulgemisotsust leevendamas sotsiaaldemokraadist terviseminister Jevgeni Ossinovski, siis täna kogunevad samad seltskonnad Valgas ja Põlvas võõrustama keskerakondlasest peaministrit Jüri Ratast.

Tellijale Tellijale

Tänaseks enam kui kaks nädalat tagasi otsustasid Tartu Ülikooli kliinikumi ja haigekassa esindajatest koosnevad kogud Põlva haigla sünnitusosakonna suvest, ja siis aega veidi korrigeerides sügisest, sulgeda, samaga ähvardati Valga haiglat.

Mõne päeva möödudes, kui Lõuna-Eesti kogukondadest hakkas kostma valulisi vastureaktsioone ning hakati suurel hulgal andma allkirju kahe haigla sünnitusosakonna toetuseks, sekkus terviseminister Ossinovski oma näoraamatus. Ta ei lubanud küll sünnitusosakondi avatuks jätta, aga noomis oma haldusala asutusi, haigekassat ja kliinikumi kohalike inimestega rääkimata tehtud liiga jäikade otsuste eest.

02.04.2018 04.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto