Sisukord
Maailm
Postimees
04.04.2018
Eesti Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) LOE TÄISMAHUS: Signe Lahteina saatuslik möödasõit (59) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Majandus Ameerika reaalsus: ülemus võib teenida sinust 935 korda rohkem (7) Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Välismaa Trump: meie koostöö Balti riikidega põhineb vastastikusel panustamisel (1) Puigdemont liikus sammu Madridi vangla poole (5) Kanada sooneutraalne hümn Saksamaad ei veennud (1) KOHALIK VAADE. Ungari valimised võivad pakkuda vastu ootusi suurüllatuse Arvamus Karmo Tüür: mida õpib Kreml Egiptuselt? (4) Taavi Minnik: mida inimesed tegelikult tahavad? (10) Igor Taro: «tasuta» bussisõit tuleb ministri suulise ukaasiga? 21. sajandi Eestis? (4) Mart Raudsaar: kuristik Rukkis (2) Liia Rebane: saja-aastane muuseum – jätkuvalt oma kohata Postimees 1992. aastal: streigiks ollakse valmis Juhtkiri: Eesti välispoliitilised valikud on endised (6) Kultuur Raamist väljas. Keegi ei ütle, et ta ei ole feminist Oluline film kinos: harjutusi iseseisvaks surmaks Sport Ole Einar Bjørndaleni juhtum - tahtest üksi ei piisa, kui keha enam ei jaksa Asendamatust mehest pingipoisiks vajunud Klavanit tabas jälle ebaõnn Levadia-Kalju duellis asetatakse kaalule tabelijuhi koht ja vanad arved Tartu Pallas tuleb uuena Tartusse tagasi Ettevõtja Rein Kirsipuu kaalub Annelinna ujula ehitamist Psühholoogid uurivad lapse vaimse tervise ja nutimaailma seoseid Mõni buss ei sõidagi alati maakohtades liini lõpuni (3) Linnaruum paneb laste fantaasia tööle Elva verdtarretav krimilugu: väikse palgaga rikka majateenija juhtum Parim näitlejanna elab sissepoole, kuid laval teda avalik tähelepanu ei häiri Paaril kilomeetril uulitsatest jääb muda ja auke vähemaks (1) Toomas Asser: ülikool vajab meie kõigi pühendumist Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Ungari valimised võivad pakkuda vastu ootusi suurüllatuse

5 min lugemist
  • Kõik Ungari valijad ei lased end hirmutada immigrantidevastasest kärast.
  • Opositsioon peab võidulootuse nimel lõpetama kraaklemise ja tegema koostööd.
  • Valijad on Viktor Orbáni kukutamiseks valmis valima vastumeelseid kandidaate.
  • Valimistulemuse juures mängib suurt rolli valimisaktiivsus.
Peaminister Viktor Orbánile pakkus hea võimaluse valimiskampaaniat teha ungarlaste Habsburgide vastase ülestõusu alguse 170. aastapäev tänavu märtsis. FOTO: Tamas Soki / AP / SCANPIX

Ungari parlamendivalimiste eel tehtud küsitluste järgi juhib ülekaalukalt peaminister Viktor Orbán, kuid sellele vaatamata pole ehk mitte kunagi pärast 1989. aastat olnud nii keeruline ennustada, mida ütlevad inimesed tegelikult pühapäeval valimiskastide juures.

Tellijale Tellijale

Pole vist vaja mainidagi, et pühapäevaste valimiste peateema on immigratsioon. Peaminister Orbáni ja tema võimupartei Fideszi jaoks oli teemavalik lihtne, kuna 2015. aasta rändekriis täitis ungarlaste meeled hirmuga. Praegu ei saabu Ungarisse peaaegu üldse sisserändajaid ja paljud arvavad, et just Orbán isiklikult ja tema rajatud piiritara on need, mis kaitsevad riiki migrantide sissevoolu eest.

Ka suurem osa küsitlusi näitavad hiiglaslikku edumaad peaminister Orbánile ja tema parempoolsele Fideszile ning oliitiline süsteem ja sellega manipuleerimine toetavad igati võimuparteid, on tegelik olukord segasem. «Ungari valimissüsteem on nii keeruline, et iga stsenaarium on võimalik,» ütleb Budapestis tegutseva sõltumatu mõttekoja Political Capital valimisspetsialist Róbert László.

03.04.2018 05.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto