Sisukord
Uudised
Postimees
04.04.2018
Eesti Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) LOE TÄISMAHUS: Signe Lahteina saatuslik möödasõit (59) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Majandus Ameerika reaalsus: ülemus võib teenida sinust 935 korda rohkem (7) Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Välismaa Trump: meie koostöö Balti riikidega põhineb vastastikusel panustamisel (1) Puigdemont liikus sammu Madridi vangla poole (5) Kanada sooneutraalne hümn Saksamaad ei veennud (1) KOHALIK VAADE. Ungari valimised võivad pakkuda vastu ootusi suurüllatuse Arvamus Karmo Tüür: mida õpib Kreml Egiptuselt? (4) Taavi Minnik: mida inimesed tegelikult tahavad? (10) Igor Taro: «tasuta» bussisõit tuleb ministri suulise ukaasiga? 21. sajandi Eestis? (4) Mart Raudsaar: kuristik Rukkis (2) Liia Rebane: saja-aastane muuseum – jätkuvalt oma kohata Postimees 1992. aastal: streigiks ollakse valmis Juhtkiri: Eesti välispoliitilised valikud on endised (6) Kultuur Raamist väljas. Keegi ei ütle, et ta ei ole feminist Oluline film kinos: harjutusi iseseisvaks surmaks Sport Ole Einar Bjørndaleni juhtum - tahtest üksi ei piisa, kui keha enam ei jaksa Asendamatust mehest pingipoisiks vajunud Klavanit tabas jälle ebaõnn Levadia-Kalju duellis asetatakse kaalule tabelijuhi koht ja vanad arved Tartu Pallas tuleb uuena Tartusse tagasi Ettevõtja Rein Kirsipuu kaalub Annelinna ujula ehitamist Psühholoogid uurivad lapse vaimse tervise ja nutimaailma seoseid Mõni buss ei sõidagi alati maakohtades liini lõpuni (3) Linnaruum paneb laste fantaasia tööle Elva verdtarretav krimilugu: väikse palgaga rikka majateenija juhtum Parim näitlejanna elab sissepoole, kuid laval teda avalik tähelepanu ei häiri Paaril kilomeetril uulitsatest jääb muda ja auke vähemaks (1) Toomas Asser: ülikool vajab meie kõigi pühendumist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linnaruum paneb laste fantaasia tööle

3 min lugemist
Arhitekt Urmo Mets õpetas arhitektuurikooli teises tunnis Tartu noortele geomeetriat. FOTO: Margus Ansu

Kas ehitada pilvedesse kõrguv hoone või hoida madalat profiili? Mis sobib Tartusse? Arhitektuur pole vaid majad ning huvitava kujunduse välja mõtlemine. Kõige olulisem on meid ümbritseva keskkonna tajumine, linnaruumi ja ruumisuhete mõistmine. Seda õpetabki lastele praegu käiv arhitektuuri lühikursus, mis on sissejuhatus sügisel tööd alustavale arhitektuurikooli Tartu harukoolile. 

Tellijale Tellijale

Arhitektuuri lühikursusel käiv Sonja Mets rääkis, et talle arhitektuurikoolis väga meeldib, geomeetriatunnis on tal juba valminud bussipeatuski. Aga arhitekti temast siiski ei saa. «Mulle meeldivad loomad,» ütles ta. 

Et Sonja Metsa isa on huvikoolis õpetaja, tuli ka tüdrukul sammud arhitektuurikooli seada, kuid sundust ta siiski ei tunne. «Siin saab palju fantaasiat kasutada ja üldse on väga põnev,» sõnas ta. 

03.04.2018 05.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto