Sisukord
Kolumnistid
Postimees
04.04.2018
Eesti Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) LOE TÄISMAHUS: Signe Lahteina saatuslik möödasõit (59) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Majandus Ameerika reaalsus: ülemus võib teenida sinust 935 korda rohkem (7) Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Välismaa Trump: meie koostöö Balti riikidega põhineb vastastikusel panustamisel (1) Puigdemont liikus sammu Madridi vangla poole (5) Kanada sooneutraalne hümn Saksamaad ei veennud (1) KOHALIK VAADE. Ungari valimised võivad pakkuda vastu ootusi suurüllatuse Arvamus Karmo Tüür: mida õpib Kreml Egiptuselt? (4) Taavi Minnik: mida inimesed tegelikult tahavad? (10) Igor Taro: «tasuta» bussisõit tuleb ministri suulise ukaasiga? 21. sajandi Eestis? (4) Mart Raudsaar: kuristik Rukkis (2) Liia Rebane: saja-aastane muuseum – jätkuvalt oma kohata Postimees 1992. aastal: streigiks ollakse valmis Juhtkiri: Eesti välispoliitilised valikud on endised (6) Kultuur Raamist väljas. Keegi ei ütle, et ta ei ole feminist Oluline film kinos: harjutusi iseseisvaks surmaks Sport Ole Einar Bjørndaleni juhtum - tahtest üksi ei piisa, kui keha enam ei jaksa Asendamatust mehest pingipoisiks vajunud Klavanit tabas jälle ebaõnn Levadia-Kalju duellis asetatakse kaalule tabelijuhi koht ja vanad arved Tartu Pallas tuleb uuena Tartusse tagasi Ettevõtja Rein Kirsipuu kaalub Annelinna ujula ehitamist Psühholoogid uurivad lapse vaimse tervise ja nutimaailma seoseid Mõni buss ei sõidagi alati maakohtades liini lõpuni (3) Linnaruum paneb laste fantaasia tööle Elva verdtarretav krimilugu: väikse palgaga rikka majateenija juhtum Parim näitlejanna elab sissepoole, kuid laval teda avalik tähelepanu ei häiri Paaril kilomeetril uulitsatest jääb muda ja auke vähemaks (1) Toomas Asser: ülikool vajab meie kõigi pühendumist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: kuristik Rukkis

2 min lugemist
Mart Raudsaar FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Ma ei suutnud hoiduda vihjest samanimelisele Salingeri romaanile, aga alustame Rukki kanalist, mis peaks ühendama Hiiumaad mannermaaga. Teame, et iga mõne aasta tagant tuleb kanalit süvendada, et moodsad parvlaevad saaksid sõita ka madala veetasemega. Mis kuristikust me siis räägime? Õnnetul kombel näib Eesti suuruselt teist meresaart lahutavat mandrist diplomaatiline kuristik, mis ristub setteisse mattunud Rukki kanaliga ning blokeerib suhtlust.

Tellijale Tellijale

Ma ei hakka ümber jutustama eelnevate aastate praamiliikluse nööki ning olukorda, kus hiidlased pääsevad heal juhul koju üle Saaremaa. Hea aspekt on muidugi saada osa rikastavast Saare huumorist, kuid ma ei alahindaks riski, et hiidlaste seas levivad ajapikku separatistlikud meeleolud, kui kahanev rahvaarv ja esindusdemokraatia iseärasused ähvardavad nad seada sõna otseses mõttes väljapääsmatusse olukorda.

Hiiumaal elavaid inimesi jääb aasta-aastalt vähemaks ning seetõttu on neil keskvõimu ja praamiliikluse eest vastutavat ministrit raske survestada. Praeguseks on elanike arv  valla kodulehe andmetel kahanenud 9578ni. Oleme ausad, poliitika seisukohalt on tegemist vähetähtsa ülemereprovintsiga ja seda eriti Keskerakonna jaoks: 2015. aasta riigikogu valimistel anti Hiiumaal kokku 3222 häält*, millest Keskerakond sai vaid 485, jäädes maakonnas viiendale kohale.

03.04.2018 05.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto