Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
05.04.2018
Eesti Neeme Raua reportaaž Washingtoni tippkohtumiselt: Balti riigid saavad loota USA abile (4) Mida tegi Eesti metsatööstur Aafrikas? (11) Majandus Uus elektrituruseadus kaldub ikka kreeni Maarahvas saab lõpuks kiire interneti (11) Välismaa Neeme Raua reportaaž Washingtoni tippkohtumiselt: Balti riigid saavad loota USA abile (4) Juudiviha tõmbas Briti leiboristidele häda kaela Kremli endine tippametnik intervjuus Postimehele: Putini uus eesmärk on tehnoloogia (17) Arvamus Juhtkiri:«viimane miil» ehk elu võimalikkusest maal (2) Margus Parts: Venemaal saavad põlisrahvastest välisagendid (1) Postimees 1935. aastal: Tallinna linnaapteegi juhataja «avalik saladus» - 20 000 krooni altkäemaksu Tõnu Kurissoo: miljardi euro eest rumalust (20) Andrus Villem: nullpunkt Patarei merekindluses (2) Martin Mölder: kus on erakondade toetuste põhi ja lagi? (1) Mihkel Mutt: vahetustega Eesti (1) Kultuur Steven Spielbergi üllatusmunadest kubisev popkultuurioopus Noored näitavad peeglist iseend ja eesti teatrit Me kõik oleme äraspidised multikategelased Sport Ood Ronaldole. Kes ütles, et üks ei ole võitlusväljal kuningas? Tartu Linna litsiks: lõbunaised tsaariaegses Tartus Kuningriiklane nõuab tavatut sammu tselluloositehase planeeringu peatamiseks Fotod: sõjameditsiiniõppusel harjutati rahvusvahelist koostööd HU? laulja Hannaliisa Uusma uurib ülbeid ja isaseid üheksakümnendaid Margit Sutrop: ülikooli käekäigust sõltub riigi tulevik Seitse naist loovad oma keha ja häälega lugusid Volikogu otsustas: Kambjast peab saama Ülenurme (4) Ministeerium: enesetapukindlaks pole võimalik vanglaid muuta (1) Suured teetööd algavad uuel nädalal Tartu linn võtab inimeste liikumisharjumused uuesti luubi alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kremli endine tippametnik intervjuus Postimehele: Putini uus eesmärk on tehnoloogia

9 min lugemist
  • Konstantin Kostini sõnul on ümberrelvastumine Venemaal lõppemas.
  • Kostini sõnul pole probleemi, kui Putin tahab pärast 2024. aastat võimule jääda.
  • Putin tahab, et tema peatükk ajalooõpikutes lõppeks säravalt, usub Kostin.
  • Kostini arvates pole sanktsioonid Venemaal muutusi kaasa toonud.
Venemaa president Vladimri Putin 2007. aastal Žukovski lennundusnäitusel. Juba toona oli eesmärgiks Suhhoi Superjet 100 projekti abil vähendada Boeingu ja Airbusi turuosa. Samale projektile loodetakse veel praegugi elu sisse puhuda. FOTO: Dmitri Astahhov/COVI/SCANPIX

Venemaa on lõpetanud ümberrelvastumise, president Vladimir Putini uue ametiaja suurimaks väljakutseks saab tehnoloogilise mahajäämuse tasategemine, ütles intervjuus Postimehele Venemaa presidendi administratsiooni endine sisepoliitika valitsuse asejuht Konstantin Kostin, kes siiani teeb väga tihedat koostööd Kremliga ja selle sisepoliitikat koordineeriva Sergei Kirijenkoga.

Tellijale Tellijale

Milleks 76-protsendiline toetus Putinile mandaadi andis?

Sellise poliitika jätkamiseks, mida ta siiamaani ajas. See oli inimeste positiivne hinnang tema tööle 17 aasta jooksul ja tema programmile. (Tegelikult Putin mingit programmi ei avaldanudki, oli vaid kaks kõnet, kus ta jagas lubadusi järgmiseks ametiajaks: esinemine võimupartei Ühtne Venemaa kongressil ja üleriigiline pöördumine 1. märtsil - J. P.)

Seega tahavad inimesed kaitsevõime tugevdamist ja usuvad kõiki neid majanduslikke imesid, mida Putin lubas 1. märtsi kõnes?

Kaitse[võime] on üks eeldusi meie arenguks, sest Venemaa piirneb riikidega, mis on kas majanduslikult paremini arenenud või siis on meist üle rahvastiku tiheduselt. Venemaa jaoks on need asjaolud väljakutsed. Riigil on kaks peamist ülesannet: kaitsta oma rahvast ja kindlustada nende heaolu. Kaitsmise ülesanne on juba tehtud. Ümberrelvastumisprogramm tegelikult hakkab ju lõppema.

Mis siis on nüüd Putini peamine eesmärk presidendina?

Peamine eesmärk on riigi kiirendatud areng, üleminek majanduse uuele struktuurile. Putin rääkis sellest juba 2012. aastal pärast kolmandat korda presidendiks saamist. Ja enam-vähem sama lubas ka 2004. aastal, kui kandideeris teist koda presidendiks.

04.04.2018 06.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto