Sisukord
Uudised
Postimees
04.04.2018
Eesti Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) LOE TÄISMAHUS: Signe Lahteina saatuslik möödasõit (59) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Majandus Ameerika reaalsus: ülemus võib teenida sinust 935 korda rohkem (7) Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Välismaa Trump: meie koostöö Balti riikidega põhineb vastastikusel panustamisel (1) Puigdemont liikus sammu Madridi vangla poole (5) Kanada sooneutraalne hümn Saksamaad ei veennud (1) KOHALIK VAADE. Ungari valimised võivad pakkuda vastu ootusi suurüllatuse Arvamus Karmo Tüür: mida õpib Kreml Egiptuselt? (4) Taavi Minnik: mida inimesed tegelikult tahavad? (10) Igor Taro: «tasuta» bussisõit tuleb ministri suulise ukaasiga? 21. sajandi Eestis? (4) Mart Raudsaar: kuristik Rukkis (2) Liia Rebane: saja-aastane muuseum – jätkuvalt oma kohata Postimees 1992. aastal: streigiks ollakse valmis Juhtkiri: Eesti välispoliitilised valikud on endised (6) Kultuur Raamist väljas. Keegi ei ütle, et ta ei ole feminist Oluline film kinos: harjutusi iseseisvaks surmaks Sport Ole Einar Bjørndaleni juhtum - tahtest üksi ei piisa, kui keha enam ei jaksa Asendamatust mehest pingipoisiks vajunud Klavanit tabas jälle ebaõnn Levadia-Kalju duellis asetatakse kaalule tabelijuhi koht ja vanad arved Tartu Pallas tuleb uuena Tartusse tagasi Ettevõtja Rein Kirsipuu kaalub Annelinna ujula ehitamist Psühholoogid uurivad lapse vaimse tervise ja nutimaailma seoseid Mõni buss ei sõidagi alati maakohtades liini lõpuni (3) Linnaruum paneb laste fantaasia tööle Elva verdtarretav krimilugu: väikse palgaga rikka majateenija juhtum Parim näitlejanna elab sissepoole, kuid laval teda avalik tähelepanu ei häiri Paaril kilomeetril uulitsatest jääb muda ja auke vähemaks (1) Toomas Asser: ülikool vajab meie kõigi pühendumist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Psühholoogid uurivad lapse vaimse tervise ja nutimaailma seoseid

2 min lugemist
Tartu ülikooli psühholoogid püüavad uue uuringuga hinnata laste füüsilist tervist, und, toitumist, käitumist, kalduvust ärevusele, õppimist, suhteid koolis ja väljaspool kooli ning seda, kuidas nad kasutavad internetti ja digivahendeid. Pildil lapsed telefoniga. FOTO: Sander Ilvest

Mõtle viimasele kuule, kas sul oli oma sõpradega lõbus. See on küsimus kolmanda klassi lapsele. Lapsel tuleb otsustada, kas tal oli oma sõpradega lõbus kogu aeg või pigem harva. Või kord oli lõbus ja kord ei olnud.

Tellijale Tellijale

Kooliõpilased teadlaste tähelepanu all. Kui lapsed asuvad väga varakult aega veetma tehnoloogiamaailmas, siis nende suhtlemisoskus ja keele areng, mis on inimeseks olemise alustalad, saavad kannatada.

Samas, kui laps haarab nutitelefoni – kas kohe kahju majas? Pigem tuleb ära tabada see, kuidas vähendada kahjulikke mõjusid.

Tartu ülikooli psühholoogiainstituudi teadlased, praktikud ja magistrandid on Eesti koolides asunud tegema uuringut «Õpilaste interneti ja nutiseadmete kasutamine ning vaimne tervis».

03.04.2018 05.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto