Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Viimaste aastate üks suurimaid altkäemaksu-uurimisi algas eelmisel suvel.
  • Aastaga kogutud tõendid viisid lõpuks seitsme mehe kinnipidamiseni.
  • TLT peatas eile teenistussuhte kõigi kahtlustuse saanud isikutega.

Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsi Mustamäe kompleks. Nendest väravatest väljuvad ja nende kaudu sisenevad sajad linnaliine teenindavad bussid.

FOTO: Sander Ilvest

Tallinna linnale kasutatud busside ostmise korruptsioonikahtlustusega eile kinni peetud isikute seas on nii endine kõrge riigiametnik, nüüdne vandeadvokaat Alar Urm kui ka Rapla maakonnas registreeritud transpordivahenditega tegeleva KTK Tehnika OÜ ainuomanik Taavi Koplimäe.

Korruptsioonikahtlustusega eile kinni peetud Tallinna linnale kasutatud busside ostmisega seotud isikute seas on nii endine kõrge riigiametnik, nüüdne vandeadvokaat Alar Urm kui ka Rapla maakonnas registreeritud transpordivahenditega tegeleva KTK Tehnika OÜ ainuomanik Taavi Koplimäe.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo poolt kinni peetud seitset meest kahtlustatakse seotuses kasutatud busside riigihangetel nõuete rikkumises, konkreetsele pakkujale eelise andmises ja altkäemaksu andmises ja võtmises.

Viimaste aastate üks suuremaid altkäemaksu-uurimisi algas eelmisel suvel. Keskkriminaalpolitsei korruptsioonianalüüs näitas, et Tallinna Linnatranspordi ASi (TLT) riigihankeid võidab enamasti üks väike ühemehefirma.

Tagasi üles