Sisukord
Tänane leht
Postimees
04.04.2018
Eesti Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) LOE TÄISMAHUS: Signe Lahteina saatuslik möödasõit (59) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Majandus Ameerika reaalsus: ülemus võib teenida sinust 935 korda rohkem (7) Kahe miljoni suurune altkäemaksukahtlustus (3) Maksuamet võtab 50 riigi esivõlglast tangide vahele (5) Välismaa Trump: meie koostöö Balti riikidega põhineb vastastikusel panustamisel (1) Puigdemont liikus sammu Madridi vangla poole (5) Kanada sooneutraalne hümn Saksamaad ei veennud (1) KOHALIK VAADE. Ungari valimised võivad pakkuda vastu ootusi suurüllatuse Arvamus Karmo Tüür: mida õpib Kreml Egiptuselt? (4) Taavi Minnik: mida inimesed tegelikult tahavad? (10) Igor Taro: «tasuta» bussisõit tuleb ministri suulise ukaasiga? 21. sajandi Eestis? (4) Mart Raudsaar: kuristik Rukkis (2) Liia Rebane: saja-aastane muuseum – jätkuvalt oma kohata Postimees 1992. aastal: streigiks ollakse valmis Juhtkiri: Eesti välispoliitilised valikud on endised (6) Kultuur Raamist väljas. Keegi ei ütle, et ta ei ole feminist Oluline film kinos: harjutusi iseseisvaks surmaks Sport Ole Einar Bjørndaleni juhtum - tahtest üksi ei piisa, kui keha enam ei jaksa Asendamatust mehest pingipoisiks vajunud Klavanit tabas jälle ebaõnn Levadia-Kalju duellis asetatakse kaalule tabelijuhi koht ja vanad arved Tartu Pallas tuleb uuena Tartusse tagasi Ettevõtja Rein Kirsipuu kaalub Annelinna ujula ehitamist Psühholoogid uurivad lapse vaimse tervise ja nutimaailma seoseid Mõni buss ei sõidagi alati maakohtades liini lõpuni (3) Linnaruum paneb laste fantaasia tööle Elva verdtarretav krimilugu: väikse palgaga rikka majateenija juhtum Parim näitlejanna elab sissepoole, kuid laval teda avalik tähelepanu ei häiri Paaril kilomeetril uulitsatest jääb muda ja auke vähemaks (1) Toomas Asser: ülikool vajab meie kõigi pühendumist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trump: meie koostöö Balti riikidega põhineb vastastikusel panustamisel

2 min lugemist
  • Donald Trump tervitas oma Balti riikide kolleege kiitleva kõnega
  • Tervituskõnes rõhutas Trump, et 100 aastat iseseisvust on muljetavaldav
  • Ühendriigid saadavad Venemaa heidutamiseks Baltimaadesse oma sõdureid
Donald Trump, Kersti Kaljulaid, Dalia Grybauskaitė ja Raimonds Vējonis lubasid otsida võimalusi regionaalse õhutõrjevõimekuse tugevdamiseks nii kahepoolselt kui ka NATO formaadis. FOTO: Evan Vucci / AP / Scanpix

Washingtonis toimunud Ameerika Ühendriikide ja Baltimaade «sajandi-tippkohtumine», nagu Donald Trump seda Balti riikide 100. aastapäevade märkimiseks korraldatud summitit nimetas, oli ühelt poolt suur vastastikune epiteetide külvamine. Sõnad «tugev», «sügav sõprus», «liitlus» käisid korduvalt läbi kõigi presidentide kohtumise järel tehtud sõnavõttudest, teisalt oli tegemist taas võimalusega rõhutada koostöö konkreetsust eelkõige julgeoleku aga ka majandusvaldkonnas.

Tellijale Tellijale

Ühendriikide president Donald Trump tervitas Baltimaade presidente Valges Majas omas elemendis olles, rõhutades töise lõuna eel, mil ajakirjanikud korraks saali lubati, et USA jaoks on Balti riikide sajandipikkune ajalugu muljet avaldav, nagu seegi, et Baltimaad ostavad Ühendriikidelt «maailma parimat sõjatehnikat».

Trump kiitis Eestit, Lätit ja Leedut sellegi eest, et nad tasuvad NATO eelarvesse kaks protsenti oma SKTst, ning rõhutas, et just tänu tema kriitikale ja survele nende riikide puhul, kes oma kohuseid NATO ees samalaadselt ei täida, on hakanud alliansile siiski laekuma enam raha kui kunagi varem.

03.04.2018 05.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto