Sisukord
Arvamus
Postimees
05.04.2018
Eesti Neeme Raua reportaaž Washingtoni tippkohtumiselt: Balti riigid saavad loota USA abile (4) Mida tegi Eesti metsatööstur Aafrikas? (11) Majandus Uus elektrituruseadus kaldub ikka kreeni Maarahvas saab lõpuks kiire interneti (11) Välismaa Neeme Raua reportaaž Washingtoni tippkohtumiselt: Balti riigid saavad loota USA abile (4) Juudiviha tõmbas Briti leiboristidele häda kaela Kremli endine tippametnik intervjuus Postimehele: Putini uus eesmärk on tehnoloogia (17) Arvamus Juhtkiri:«viimane miil» ehk elu võimalikkusest maal (2) Margus Parts: Venemaal saavad põlisrahvastest välisagendid (1) Postimees 1935. aastal: Tallinna linnaapteegi juhataja «avalik saladus» - 20 000 krooni altkäemaksu Tõnu Kurissoo: miljardi euro eest rumalust (20) Andrus Villem: nullpunkt Patarei merekindluses (2) Martin Mölder: kus on erakondade toetuste põhi ja lagi? (1) Mihkel Mutt: vahetustega Eesti (1) Kultuur Steven Spielbergi üllatusmunadest kubisev popkultuurioopus Noored näitavad peeglist iseend ja eesti teatrit Me kõik oleme äraspidised multikategelased Sport Ood Ronaldole. Kes ütles, et üks ei ole võitlusväljal kuningas? Tartu Linna litsiks: lõbunaised tsaariaegses Tartus Kuningriiklane nõuab tavatut sammu tselluloositehase planeeringu peatamiseks Fotod: sõjameditsiiniõppusel harjutati rahvusvahelist koostööd HU? laulja Hannaliisa Uusma uurib ülbeid ja isaseid üheksakümnendaid Margit Sutrop: ülikooli käekäigust sõltub riigi tulevik Seitse naist loovad oma keha ja häälega lugusid Volikogu otsustas: Kambjast peab saama Ülenurme (4) Ministeerium: enesetapukindlaks pole võimalik vanglaid muuta (1) Suured teetööd algavad uuel nädalal Tartu linn võtab inimeste liikumisharjumused uuesti luubi alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mihkel Mutt: vahetustega Eesti

4 min lugemist
Mihkel Mutt. FOTO: Marianne Loorents

Stiihiliselt ja tasapisi muutub järjest jõukam ja vananev eestlane elukoha mõttes oma rahvuslinnu suitsupääsukese sarnaseks, kirjutab Mihkel Mutt.

Tellijale Tellijale

Eesti elanikkond vananeb. Ja nii nagu kõikjal, tahavad vanad inimesed paremat kliimat, sest nende vastupanu kehvale ilmale nõrgeneb ja tekitatud meeleolulised kannatused kasvavad. Nad tahavad vedada oma konte päikese kätte nagu vana Pearu, kes tänapäeval veaks nad kindlasti Costa del Soli.

Kui praegu võib vaid mõni eakam ärimees kuululada, et ta läheb mujale elama, sest ta on «oma kohuse Eesti ees täitnud»(!), siis enamik seda ei saa. Aga kui paljud tahaksid! Pakun, et kui Eesti tõesti oleks viie rikkama riigi hulgas, siis elaks Vahemere ääres sada viiskümmend tuhat või rohkemgi eestlast  (ja kui inglise keel oleks kõigil lasteaiast saadik suus, siis teist samapalju nooremat rahvast oleks mujal maailmas).

Mis niiviisi saaks? Eesti jääks päris tühjaks. Õnneks suurem hulk neist, kes igatseks kodu soojal maal, ei taha end Eestist lahti rebida. Pakun, et nad veedaksid võõrsil paar kuud pimedal hilissügisel, tuleksid jõuludeks ja uueks aastaks koju käima, et seejärel kuni lumikellukeste puhkemiseni taas võõrsil viibida. Kui on lund, võib siia sõita ka suusapuhkuseks. Ent kevadest sügiseni tahaks ikka Eestis olla.  

04.04.2018 06.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto