Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.04.2018
Eesti Neeme Raua reportaaž Washingtoni tippkohtumiselt: Balti riigid saavad loota USA abile (4) Mida tegi Eesti metsatööstur Aafrikas? (11) Majandus Uus elektrituruseadus kaldub ikka kreeni Maarahvas saab lõpuks kiire interneti (11) Välismaa Neeme Raua reportaaž Washingtoni tippkohtumiselt: Balti riigid saavad loota USA abile (4) Juudiviha tõmbas Briti leiboristidele häda kaela Kremli endine tippametnik intervjuus Postimehele: Putini uus eesmärk on tehnoloogia (17) Arvamus Juhtkiri:«viimane miil» ehk elu võimalikkusest maal (2) Margus Parts: Venemaal saavad põlisrahvastest välisagendid (1) Postimees 1935. aastal: Tallinna linnaapteegi juhataja «avalik saladus» - 20 000 krooni altkäemaksu Tõnu Kurissoo: miljardi euro eest rumalust (20) Andrus Villem: nullpunkt Patarei merekindluses (2) Martin Mölder: kus on erakondade toetuste põhi ja lagi? (1) Mihkel Mutt: vahetustega Eesti (1) Kultuur Steven Spielbergi üllatusmunadest kubisev popkultuurioopus Noored näitavad peeglist iseend ja eesti teatrit Me kõik oleme äraspidised multikategelased Sport Ood Ronaldole. Kes ütles, et üks ei ole võitlusväljal kuningas? Tartu Linna litsiks: lõbunaised tsaariaegses Tartus Kuningriiklane nõuab tavatut sammu tselluloositehase planeeringu peatamiseks Fotod: sõjameditsiiniõppusel harjutati rahvusvahelist koostööd HU? laulja Hannaliisa Uusma uurib ülbeid ja isaseid üheksakümnendaid Margit Sutrop: ülikooli käekäigust sõltub riigi tulevik Seitse naist loovad oma keha ja häälega lugusid Volikogu otsustas: Kambjast peab saama Ülenurme (4) Ministeerium: enesetapukindlaks pole võimalik vanglaid muuta (1) Suured teetööd algavad uuel nädalal Tartu linn võtab inimeste liikumisharjumused uuesti luubi alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõnu Kurissoo: miljardi euro eest rumalust

3 min lugemist
Puidurafineerimistehase üks võimalik asukoht on Vorbuse, kust läheb läbi nii raudtee kui ka Emajõgi. FOTO: Kristjan Teedema

Ikka juhtub! Kui kabineti vaikuses vaadata ainult Eesti kaarti ja saada kinnitust Google Mapsist, siis jääd uskuma, et Emajõgi on Eesti siseveekogu. Kabinetist õue minnes ja jõge vaadates on näha, et see voolab. Just allavoolu. Ei kuhugi mujale kui Peipsi järve.

Tellijale Tellijale

Sellest järvest kuulub 56 protsenti Vene Föderatsioonile ja vaid 44 protsenti Eesti Vabariigile. Ärimeestele mõistetavas keeles on Peipsi järve nimelisest ettevõttes enamusosalus teisel poolel. Aga väikeosanik tahaks ka edukas olla, jõukaks saada. Rabeleb, näeb vaeva, palkab alltöövõtjaid, teeb laenu, ehitab ja elabki esialgu hästi.

Just nii nagu Väike Peeter ja Suur Peeter ühiselt Peetrikese rõõmu ja einet jagamas. Kui eine otsas, Peetrikesel võlad ja kohustused kaelas, teatab Suur Peeter, et nüüd sööb igaüks ise oma supi. Mängur arvestab alati mitu käiku ette, et võita. Aeg on ikka jälle ja jälle tõestanud, et Suur Peeter on vaid iseendaga arvestav mängur. Ja kuidas sa talle ikka vastu hakkad? Teisel rusikas suurem, löök kõvem, tagala oi kui pikk. Tagatippu eelarve oluliselt kopsakam.

04.04.2018 06.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto