Sisukord
AK
Tänane leht
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki

4 min lugemist
Ajakirjanik Ene Pajula FOTO: Tairo Lutter

Erinevalt kolumnist Maarja Vainost, kelle meelest on Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul Eesti riigist liiga vähe räägitud (PM 15.03), tundub mammile, et riigi tähenduse üle meie elus on just nüüd tavalisest rohkemgi arutletud.

Tellijale Tellijale

Ahto Lobjakas unistab (PM 9.02) riigi kadumisest. Mammi esimene mõte oli muidugi, et appike, kes talle siis pensioni maksab! Lobjakas on noor inimene, välismaal elanud ja puha, temal on võib-olla olnud aega endale ise pensionisambaid ehitada ning pangad ja kindlustusseltsid eksisteerivad ehk ka globaalses külas edasi, aga mammil pole olnud võimalustki endale mingeid varusid koguda.

Ja tervishoid? Kes korraldab tervishoidu? Kohalik kogukond või? Sisemise häda vastu aspiriin ja välise vastu briljantroheline? Kooliharidus? Ainult erakoolid või? Kõik perekonna rahakoti peal? Ja kas kõik pätid kasvavad kohe ümber? Politseid pole enam vajagi, aitab naabrivalvest? Või unistab Lobjakas kommunismist, nagu kunagi räägiti NSV Liidus? Et raha kui kapitalistlik igand kaob käibelt ja igale antakse tema vajaduste järgi, igaühelt nõutakse tema võimete kohaselt? Unistada ikka võib.

06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto