Sisukord
AK
Postimees
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind

2 min lugemist
20. märtsil 1998 möödus 100 aastat väljapaistva Eesti graafiku Eduard Wiiralti sünnist. Rahvusraamatukogus avati kaks näitust ja esmakordselt kuulutati pidulikult välja Eduard Wiiralti kunstiauhinna laureaadid. FOTO: Peeter Langovits

Kui augustis 1996 väliseestlastest ärimehed-kunstikogujad Harry Männil Venetsueelast ja Henry Radevall Rootsist Eestit külastasid, kinkisid nad Tallinnale eksiilis säilinud Eduard Wiiralti 62 originaalteost. Kinkeleping oli koostatud kindla sooviga, et kingitud estampid ja joonistused jääksid avalikult eksponeerituks. Rahvusraamatukogus.

Tellijale Tellijale

Juba 1996. aasta sügisel sündiski raamatukogu ruumidesse nn ristikäiku püsiekspositsiooniga Eduard Wiiralti galerii. Aga sellega Wiiraltiga seotu ei piirdunud. Eesmärgiga arendada ja väärtustada Eesti graafikakunsti traditsioone asutasid Männil ja Radevall koos rahvusraamatukogu ja linnavalitsusega ka uudse kunstipreemia, Eduard Wiiralti kunstiauhinna. Auhinna statuudi järgi pälvib selle graafik, kelle loomingus kõige paremini jälgitakse meie estampgraafika traditsioone.

Laureaadi väljaselgitamiseks otsustati kord üle kolme aasta korraldada rahvusraamatukogus nüüdisgraafika ülevaatenäitusi, millel eksponeeritust tegi valiku spetsiaalselt kokku kutsutud auhinnažürii. Auhind koosnes peaauhinnast graafikule, kelle looming vastas kõige paremini seatud kriteeriumitele (2500 USD koos Wiiralti graafilise lehega) ning noore autori preemiast (2500 USD).

06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto