Sisukord
Uudised
Tänane leht
05.04.2018
Eesti Neeme Raua reportaaž Washingtoni tippkohtumiselt: Balti riigid saavad loota USA abile (4) Mida tegi Eesti metsatööstur Aafrikas? (11) Majandus Uus elektrituruseadus kaldub ikka kreeni Maarahvas saab lõpuks kiire interneti (11) Välismaa Neeme Raua reportaaž Washingtoni tippkohtumiselt: Balti riigid saavad loota USA abile (4) Juudiviha tõmbas Briti leiboristidele häda kaela Kremli endine tippametnik intervjuus Postimehele: Putini uus eesmärk on tehnoloogia (17) Arvamus Juhtkiri:«viimane miil» ehk elu võimalikkusest maal (2) Margus Parts: Venemaal saavad põlisrahvastest välisagendid (1) Postimees 1935. aastal: Tallinna linnaapteegi juhataja «avalik saladus» - 20 000 krooni altkäemaksu Tõnu Kurissoo: miljardi euro eest rumalust (20) Andrus Villem: nullpunkt Patarei merekindluses (2) Martin Mölder: kus on erakondade toetuste põhi ja lagi? (1) Mihkel Mutt: vahetustega Eesti (1) Kultuur Steven Spielbergi üllatusmunadest kubisev popkultuurioopus Noored näitavad peeglist iseend ja eesti teatrit Me kõik oleme äraspidised multikategelased Sport Ood Ronaldole. Kes ütles, et üks ei ole võitlusväljal kuningas? Tartu Linna litsiks: lõbunaised tsaariaegses Tartus Kuningriiklane nõuab tavatut sammu tselluloositehase planeeringu peatamiseks Fotod: sõjameditsiiniõppusel harjutati rahvusvahelist koostööd HU? laulja Hannaliisa Uusma uurib ülbeid ja isaseid üheksakümnendaid Margit Sutrop: ülikooli käekäigust sõltub riigi tulevik Seitse naist loovad oma keha ja häälega lugusid Volikogu otsustas: Kambjast peab saama Ülenurme (4) Ministeerium: enesetapukindlaks pole võimalik vanglaid muuta (1) Suured teetööd algavad uuel nädalal Tartu linn võtab inimeste liikumisharjumused uuesti luubi alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fotod: sõjameditsiiniõppusel harjutati rahvusvahelist koostööd

1 min lugemist
Sõjameditsiiniõppus «Varblaserünnak». FOTO: Margus Ansu

«Ohvitser, kes jookseb rahu ajal, paistab koomiline, aga sõja ajal külvab paanikat,» hõikas major Indrek Olveti mööda ruttavale meedikule eile Tartus alanud sõjameditsiiniõppusel «Varblaserünnak». Õppusel harjutati meditsiiniüksuste koostööd, mis on väga tähtis ka sõjas.

Tellijale Tellijale

Taas osalesid koolitusel ka Afganistanis viga saanud Eesti kaitseväelased, kes teavad, mis tunne on lahinguväljal haavata saada ning kuidas vigastusi ravitakse. «Nalja teed, pane see žgutt nüüd tugevasti peale,» õpetas sõjaveteran meedikut. 

Major Olveti selgitas, kuidas käib töö jalaväepataljoni meditsiinirühma sidumistelgis. Kannatanuid ravitakse kolmes rühma. Rohelised on patsiendid, kes suudavad omal jalal käia, kollased patsiendid ise ei liigu ja vajavad tõsisemat tähelepanu ning punased on sõdurid, kelle elu on ohus. 

04.04.2018 06.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto