Sisukord
Välismajandus
Postimees
06.04.2018
Eesti Politsei püüab palgarallile järele jõuda (11) Piloodid tahavad ise meditsiinikopteri osta Tallinn saab tänavu mitu uut rattateed (1) Majandus Donald Trumpi sõda Amazoni vastu (2) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgiga kemplev Kreeka vajab praegu hädasti Venemaa sõprust Briti luurel oli venelaste Novitšoki salalaborist infot enne Salisbury rünnakut (5) Loomakaitsjad võtsid sihikule nahktagid ja villakampsunid (16) Arvamus Kolm avalikku ettepanekut taristuministrile (1) Henrik Roonemaa: Facebooki peaks sundima avanema, mitte sulguma Priit Pullerits: paljastav Trump (97) Juhtkiri: sisejulgeoleku tume lähitulevik (2) Ahto Lobjakas: tehisintellekt – unistus kellavärgiga hingest (4) Matti Maasikas: saja-aastane projektiriik (1) Edasi 1973: külalised Soomest Kultuur Eesti kultuur kõlas ka New Yorgis Nurgalauas istub Saatan Krestomaatiline Teet Kallas Sport Märg ja mudane eelmäng andis Tänakule kindlust Kas Meistrite liiga projekt võiks Saaremaa vollestaarid tagasi koju meelitada? (1) Äsja Transis mänginud vutimehe karm kogemus - kuu Krimmis illegaalina Statistika: Meistrite liiga lõppmäng käib Guardiolale üle jõu Tallinn Tallinn saab tänavu mitu uut rattateed (1) Tartu Ehitusfirma ärgitab linna Ujula tänavat pikendama Uue jalgpalliväljaku rajajad ootavad linnalt luba Aivar Kokk: tasuta ühistransport kui pahupidi regionaaltoetus (2) Kirjanikud paljastasid oma kriminaalsete lugude tagamaad Jüri Laurson: tegevusetus teeb ääremaad tühjaks (1) Tartu erakogud paistavad silma Leedus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Donald Trumpi sõda Amazoni vastu

3 min lugemist
  • Nädalaga kirjutas Donald Trump Amazoni kohta viis säutsu.
  • Jeff Bezose vara väärtus kahanes selle ajaga 10 miljardi dollari võrra.
  • Amazon pole neile säutsudele reageerinud.
Amazoni juht Jeff Bezos ja USA president Donalt Trump. FOTO: Mandel Ngan/AFP/Scanpix

Teisipäeval, kui Donald Trump kohtus Kersti Kaljulaidi ja teiste Balti riikide presidentidega, lõunatas USA president ka maailma ühe suurema infotehnoloogiaettevõtte Oracle kaastegevjuhi Safra Catziga, kes kurtis, et Pentagoni pilvetehnoloogiahange tundub olevat kirjutatud Amazonile. Ehkki Amazon on tuntud kui maailma suurim internetikaubamaja, on see ka üks suuremaid ja kiiremini kasvavaid pilveteenuste pakkujaid.

Tellijale Tellijale

Tundub, et Oracle üritab ära kasutada Donald Trumpi sallimatust Amazoni suhtes ja loodab presidendi sekkumist mitmeaastase lepingu sõlmimisel. Jutuajamisega kursis olnud allikate sõnul olevat Trump toonitanud korduvalt, et konkurss peab olema õiglane, aga ei andnud mitte kuidagi mõista, kas kavatseb sekkuda või mitte, kirjutas Bloomberg. Tuleb toonitada, et tegelikult pole tal õigustki pakkumisse sekkuda.

Amazon ning selle juht ja suuromanik Jeff Bezos on Donald Trumpil hambus olnud juba alates 2015. aastast, mil ta oli veel presidendikandidaat. Eriti intensiivseks muutusid presidendi Twitterirünnakud aga Amazoni pihta eelmise nädala algusest, kus ta süüdistas internetikaubamaja maksudest kõrvalehiilimises, poodide turult väljasurumises ning ebaõiglaselt madalate hindade maksmises kahjumis olevale USA postiteenistusele. Nädalaga postitas Trump viis Amazonivastast Twitteri-sõnumit.

05.04.2018 07.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto