Sisukord
Kolumnistid
Postimees
06.04.2018
Eesti Politsei püüab palgarallile järele jõuda (11) Piloodid tahavad ise meditsiinikopteri osta Tallinn saab tänavu mitu uut rattateed (1) Majandus Donald Trumpi sõda Amazoni vastu (2) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgiga kemplev Kreeka vajab praegu hädasti Venemaa sõprust Briti luurel oli venelaste Novitšoki salalaborist infot enne Salisbury rünnakut (5) Loomakaitsjad võtsid sihikule nahktagid ja villakampsunid (16) Arvamus Kolm avalikku ettepanekut taristuministrile (1) Henrik Roonemaa: Facebooki peaks sundima avanema, mitte sulguma Priit Pullerits: paljastav Trump (97) Juhtkiri: sisejulgeoleku tume lähitulevik (2) Ahto Lobjakas: tehisintellekt – unistus kellavärgiga hingest (4) Matti Maasikas: saja-aastane projektiriik (1) Edasi 1973: külalised Soomest Kultuur Eesti kultuur kõlas ka New Yorgis Nurgalauas istub Saatan Krestomaatiline Teet Kallas Sport Märg ja mudane eelmäng andis Tänakule kindlust Kas Meistrite liiga projekt võiks Saaremaa vollestaarid tagasi koju meelitada? (1) Äsja Transis mänginud vutimehe karm kogemus - kuu Krimmis illegaalina Statistika: Meistrite liiga lõppmäng käib Guardiolale üle jõu Tallinn Tallinn saab tänavu mitu uut rattateed (1) Tartu Ehitusfirma ärgitab linna Ujula tänavat pikendama Uue jalgpalliväljaku rajajad ootavad linnalt luba Aivar Kokk: tasuta ühistransport kui pahupidi regionaaltoetus (2) Kirjanikud paljastasid oma kriminaalsete lugude tagamaad Jüri Laurson: tegevusetus teeb ääremaad tühjaks (1) Tartu erakogud paistavad silma Leedus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: Facebooki peaks sundima avanema, mitte sulguma

2 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Toomas Huik

Facebook on ajakirjanikele kaev, mis annab ja annab ja vist jääbki andma. Kui viimased nädalad on suur kisa käinud selle ümber, et Cambridge Analyticasse lekkisid umbes 50 miljoni kasutaja andmed, siis kolmapäeval märkisid nad ühe pikema avalduse viimastes lausetes vaikselt, et tegelikult oli see arv 87 miljonit.

Tellijale Tellijale

Peale selle teatas Mark Zuckerberg samal ajal ajakirjanikele, et Facebooki hinnangul peaksid inimesed arvestama tõsiasjaga, et ilmselt on enamiku kasutajate avalikud profiilid kellegi poolt kusagile salvestatud, ning see lisas vaid õli tulle. Keegi ei vaevunud peatuma ja mõtlema, mida see avaldus täpselt tähendab: et inimesed peaksid harjuma mõttega, et nende Facebooki pandud ja kõigile avalikult kättesaadav info oli ja on avalik.

Meedia on juba nii võitlusvalmis, et mida iganes Zuckerberg ütleb või Facebook teatab, moondub see mõnes suures kanalis ikka absurdiks. Nii et ses mõttes oleks ehk parem, kui nad kogu oma musta pesu korraga välja tooksid ja kasutaksid siis edaspidist aega konstruktiivseks vaikimiseks.

05.04.2018 07.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto