Sisukord
AK
Tänane leht
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karin Jaanson: teadusega suureks

4 min lugemist
Karin Jaanson FOTO: Sille Annuk

Just nüüd, enne järgmise aasta riigikogu valimisi on õige aeg käivitada debatt Eesti tuleviku üle, mille keskmes on teadus- ja arendustegevuse edendamine, kirjutab Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

Tellijale Tellijale
  • Ühine visioon tulevikust, mille keskmes on teadus- ja arendustegevus, aitaks joonduda ühiste eesmärkide saavutamiseks ning seeläbi kooskõlaliselt tegutsedes saavutada märkimisväärselt rohkem.
  • Euroopa on tugevasti meie teadust tõuganud, kuid neis laborites töötamiseks enam raha ei jätku. Mis tähendab, et oodatud mõju Euroopa investeeringutest jääb oluliselt väiksemaks.
  • Majanduse teadmusmahukamaks muutmiseks on esmane ülesanne kasvatada katse- ja arendustöö ning rakendusuuringute mahtu. Valikute tegemiseta ei õnnestu regioonidel, riikidel teha arenguhüpet.
  • Pikaajaline planeerimine on vajalik, sest valitud tegevusalade ettevõttete tarvis vajalike kompetentside ja tehnoloogiate arendamine nõuab vähemalt kümne aastast perspektiivi, et ülikoolides tekiks neisse valdkondadesse kompetents.
06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto