Karin Jaanson: teadusega suureks

Karin Jaanson FOTO: Sille Annuk

Just nüüd, enne järgmise aasta riigikogu valimisi on õige aeg käivitada debatt Eesti tuleviku üle, mille keskmes on teadus- ja arendustegevuse edendamine, kirjutab Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

Tellijale Tellijale
  • Ühine visioon tulevikust, mille keskmes on teadus- ja arendustegevus, aitaks joonduda ühiste eesmärkide saavutamiseks ning seeläbi kooskõlaliselt tegutsedes saavutada märkimisväärselt rohkem.
  • Euroopa on tugevasti meie teadust tõuganud, kuid neis laborites töötamiseks enam raha ei jätku. Mis tähendab, et oodatud mõju Euroopa investeeringutest jääb oluliselt väiksemaks.
  • Majanduse teadmusmahukamaks muutmiseks on esmane ülesanne kasvatada katse- ja arendustöö ning rakendusuuringute mahtu. Valikute tegemiseta ei õnnestu regioonidel, riikidel teha arenguhüpet.
  • Pikaajaline planeerimine on vajalik, sest valitud tegevusalade ettevõttete tarvis vajalike kompetentside ja tehnoloogiate arendamine nõuab vähemalt kümne aastast perspektiivi, et ülikoolides tekiks neisse valdkondadesse kompetents.
06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto