N, 19.05.2022

Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust

Berit Nuka
, toimetaja
Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kohtus tehtud joonistusel on kujutatud süüdistatavat leiutajat Peter Madsenit (vasakul) ning prokuröri Jakob Buch-Jepsenit (seisab) protsessi esimesel päeval Kopenhaageni kohtumajas.
Kohtus tehtud joonistusel on kujutatud süüdistatavat leiutajat Peter Madsenit (vasakul) ning prokuröri Jakob Buch-Jepsenit (seisab) protsessi esimesel päeval Kopenhaageni kohtumajas. Foto: ANNE GYRITE SCHUETT / AFP / SCANPIX

Taani leiutaja Peter Madsen selgitas kohtupsühhiaatrilise läbivaatuse käigus otsust Rootsi vabakutselise ajakirjaniku Kim Walli surnukeha tükeldada järgmiselt: «Mida teha, kui sul on suur probleem? Sa jagad selle väiksemateks osadeks.»

Üleeile esitati Kopenhaageni kohtumajas Walli tapmise asjas viimaseid asitõendeid ja selle käigus luges prokurör Jakob Buch-Jepsen ette väljavõtteid Madseni vestlustest psühhiaatritega.

Kolm kuud kestnud kohtupsühhiaatrilise ekspertiisi käigus sai Madsen oma sõnadega selgitada, mis juhtus mullu 10. augustil, mil Wall läks Madseni ise ehitatud allveelaeva Nautilus pardale ja 11. augustil, kui Madsen päästeti uppuvalt aluselt, aga Wall jäi kadunuks.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Elustiil
Tagasi üles