P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust

Berit Nuka
, toimetaja
Facebook
Comments
Kohtus tehtud joonistusel on kujutatud süüdistatavat leiutajat Peter Madsenit (vasakul) ning prokuröri Jakob Buch-Jepsenit (seisab) protsessi esimesel päeval Kopenhaageni kohtumajas.
Kohtus tehtud joonistusel on kujutatud süüdistatavat leiutajat Peter Madsenit (vasakul) ning prokuröri Jakob Buch-Jepsenit (seisab) protsessi esimesel päeval Kopenhaageni kohtumajas. Foto: ANNE GYRITE SCHUETT / AFP / SCANPIX

Taani leiutaja Peter Madsen selgitas kohtupsühhiaatrilise läbivaatuse käigus otsust Rootsi vabakutselise ajakirjaniku Kim Walli surnukeha tükeldada järgmiselt: «Mida teha, kui sul on suur probleem? Sa jagad selle väiksemateks osadeks.»

Üleeile esitati Kopenhaageni kohtumajas Walli tapmise asjas viimaseid asitõendeid ja selle käigus luges prokurör Jakob Buch-Jepsen ette väljavõtteid Madseni vestlustest psühhiaatritega.

Kolm kuud kestnud kohtupsühhiaatrilise ekspertiisi käigus sai Madsen oma sõnadega selgitada, mis juhtus mullu 10. augustil, mil Wall läks Madseni ise ehitatud allveelaeva Nautilus pardale ja 11. augustil, kui Madsen päästeti uppuvalt aluselt, aga Wall jäi kadunuks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles