Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt

1 min lugemist
Revolver. FOTO: SCANPIX

21. jaanuaril laskis Roosna-Allikul Martin Linnas Aleksander Sellile kuuli kõhtu. Järgmisel päeval suri haavatu Paide haiglas.

Laskmine leidis aset pummeldamisel, millest võttis osa veel teisi. Keskööl, mil jooming oli haripunktis, hakkas Linnas kõnet pidama. Kuna kõne Sellile ei meeldinud, hakkas viimane tegema halvaks panevaid märkusi, millest arenes kokkupõrge, mida likvideeris Aasavei. Pea aga algas uuesti tüli lahutatute vahel. Õunapuu läks tülitsejaid lahutama, kuid nüüd tekkis tüli Õunapuu ja Linnase vahel. Linnas haaras revolvri ja laskis kolm pauku, kuid ükski kuul ei tabanud vastast. Sell, kes oli vahepeal viibinud teises hoones, tuli uuesti tülitsejate juurde ning raputas Linnast rinnult. Seepeale tulistas Linnas revolvrist, kuid ei sihtinud Selli. Sell jätkas raputamist, mille pärast Linnas laskis teise paugu, mis tabas Selli. Kuul oli tunginud vasakult küljelt kõhtu.

Kohe toimetati haavatu Paide haiglasse ning sündmusest teatati Paide politseile. Haiglas selgus, et kuul oli purustanud soolt ning läbistanud mao ja jäänud peatuma ristluudesse.

Neil päevil oli Linnase süütegu arutlusel Paide rahukogus. Siin ei salanud Linnas oma süüd. Rahukogu mõistis Linnase kolmeks aastaks vangi. Arvestades pehmendavate asjaoludega, otsustas kohus pöörata vabariigi valitsuse poole palvega, vähendada karistust aastase vangistuseni.

7.04.1933

Seotud lood
06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto