Sisukord
Arter
Postimees
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja

2 min lugemist
  • Koolid, postkontorid, apteegid, loomafarmid - kõike jääb Eestimaal vähemaks.
  • Tuhanded ja tuhanded inimesed lahkuvad Eesti väikestest kohtadest.
  • Tervelt üheksas maakonnas 15-st jääb brutopalk alla tuhande euro kuus.
  • Lisatud kaardilt näete, kuidas Eestimaa elu suurtest kohtadest eemal kiratseb.

Kavatsus sulgeda Valga ja Põlva haiglas sünnitusosakond pani Arteri uurima, kas tõesti on olukord Eesti väikestes kohtades hall ja hull. Selgus, et jah, on küll.

Tellijale Tellijale

Saabus suvi ja Marika Andre läks abikaasale järele. Tema mees Alvar oli teinud Jõgevamaal Vaimastveres metsatöid, aga ärimehest ülemus maksis palka nii, kuis juhtus, ning kui Soome läinud sõber talle teatas, et seal saab tööd roostetõrje tegijana, tegigi Alvar Eestist minekut.

Paar kuud hiljem järgnes talle abikaasa Marika, kes õppis muusikapedagoogiks – tema sai Soomes tööd väikses plastmassitehases. Ühtekokku vähenes Vaimastvere külas tol aastal elanike arv 14 võrra, 306-lt 292-le. Nüüd, üheksa aastat hiljem, elab Vaimastveres veidi üle kahe ja poolesaja inimese. Sajandivahetuse eel küündis see arv aga üle neljasaja. Samal ajal, vähem kui kahe kümnendiga, on lähedase Kuremaa elanike arv kahanenud koguni poole võrra, kuuesajalt kolmesajale.

06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto