Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse

1 min lugemist
  • Carles Puigdemont tasus 75 000 euro suuruse kautsjoni ja pääses vabadusse.
  • Saksa kohus uurib edasi Puigdemontile esitatud korruptsioonisüüdistust.
  • Sel ajal ei tohi Kataloonia endine liider Saksamaalt lahkuda.
  • Kohus lükkas tagasi väite, nagu toimuks Hispaanias poliitiline tagakiusamine.
Carles Puigdemont vangla ees. FOTO: Axel Heimken/AP/Scanpix

Vastavalt Saksa Schleswig-Holsteini liidumaa kohtu otsusele lubati Kataloonia endine president Carles Puigdemont eile Neumünsteri vanglast 75 000-eurose kautsjoni eest vabadusse.

Tellijale Tellijale

Sama liidumaa prokuratuur leidis kaks päeva varem, et Puigdemont tuleks teda mässus süüdistavale Hispaaniale välja anda, kuna see on sisuliselt sama kuritegu nagu riigireetmine Saksa kriminaalkoodeksis.

Kohus jäi aga eri arvamusele. Kohtu hinnangul Puigdemonti kuritöö siiski riigireetmisega ei võrdu, sest ta ei kutsunud otseselt vägivallale.

Schleswig-Holsteini kohus leidis samas, et piirkonna eelarveraha kuritarvitamise süüdistus, millega seoses Hispaania samuti Puigdemonti väljaandmist soovib, vajab edasist uurimist. Et see pole aga nii tõsine asi kui riigireetmine, otsustas kohus lubada Puigdemonti selle uurimise ajaks kautsjoni eest vabadusse.

06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto