Sisukord
Autosport
Tänane leht
07.04.2018
Eesti Kümnete inimeste elustiil luubi all (1) Tallekesed ja linnupojad Jalg mürtsuga maha Aitab tühjast lobast! (1) Hinnaline taies kadus garaažist Majandus Jegorov tõmbas tagasi: pensionireform on tervikuna vajalik (3) Esimene robot võtab 5 aasta pärast kaevuri töö üle (3) Välismaa Puigdemont pääses kautsjoni eest vabadusse KOHALIK VAADE. Seksuaalsed kurgid ja rohelised mehikesed tekitavad Leedus pingeid Madsen pole näidanud vähimatki kahetsust Kasahhidel on raske harjuda veidra ja kiiruga ehitatud pealinnaga, kus on liiga külm (1) Salapärane tunnistaja (1) Arvamus Ene Pajula veste: mammi peab kalliks omaenda Eesti vaba riiki (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: esimene Wiiralti kunstiauhind EKI keelekool: Türile külla Jürile Karin Jaanson: teadusega suureks Ragne Kõuts: ühiskond peab ajakirjandust aitama, sest ajakirjanduseta ei saa (8) Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Postimees 1933. aastal: kõnemees tulistas rahustajat surmavalt Aitab tühjast lobast! (1) Maksimaalselt infot piiratud ajaga (4) Jalg mürtsuga maha Juhtkiri: pikk tee veel käia (9) Kultuur Kõigest, mis kaduv Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Sport Lapsepõlveta lootus, kes naudib rasket tööd Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses AK Kõigest, mis kaduv Vikerkaar loeb. Keele säsi Väikene meistriteos Asta Põldmäelt Teater kui kodanikuühiskonna katsebaas Kas tahad elada kaua ja õnnelikult? Käi festivalidel! (3) Karin Jaanson: teadusega suureks Jaak Jõerüüt: inimlikkus ja diplomaatia (1) Kui soojale kevadele järgnes külm talv... (1) Arter Leslie Laasner: reklaamimaailmas ei ole lõbusad ajad, see töö läheb järjest raskemaks Ooper Eurovisioonil Hõisakem! Viagra sai 20-aastaseks! Ilona Leib: diivanimehe panus (4) Maailmalõpu küla Appi! Eestimaa jookseb tühjaks ja sureb välja (15) Ropp komöödia «Vändapidurid» ajab naerma küll Pimedad käigud, varemed ja linnadžungli ohud - kes tahab end proovile panna? Piisake sidrunimahla annab maitsele jumet VIDEO: Kevad tuli ootamatult ja midagi pole selga panna. Hakkaks õige printsessiks? Sõiduproov. Ford Mustang: võimsam, kiirem, kurjem Mees, kes leidis lõunapooluselt vaikuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas autospordi mõjuvõimsaim mees ühe päeva Eesti pärast muretses

2 min lugemist
FOTO: Liis Treimann

«Kui mul on küsimus, siis kas me ei tohi sellel peatuda?» uurib Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) president Jean Todt Turba Mootorispordimuuseumis istudes, ümbritsetud erinevatest liiklusohutusega seotud ametnikest. Ühe ööpäeva jooksul kohtus Todt Eesti autospordi eliidiga ning jagas ka näpunäiteid, mida väikeriik võiks kõrva taha panna.

Tellijale Tellijale

72-aastane Todt on Eestit külastanud nüüdseks kaks korda: seitse aastat tagasi käis ta Eesti auto- ja motospordi 90 aasta juubeli pidustustel, tänavu oli tema eesmärk liiklusohutuse ümarlaud ning Turba mootorispordi muuseumi avamine. Todti Turbasse toomist planeeriti seejuures suisa kuus ja pool aastat.

Liiklusohutus on Todtil südamel. Ta kuulab pingsalt erinevaid ettekandeid, ent hakkab vahepeal suisa küüsi viilima. Kuulnud aga, et liiklusõnnetustes saab Eestis igal aastal surma keskmiselt üle 60 inimese ning eelmisel aastal viga 1703 inimest, paneb teda pead vangutama. Järgnevad küsimused.

06.04.2018 09.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto