Sisukord
Maailm
Postimees
10.04.2018
Eesti Tuntud oravate vanadekoduäri mürtsuv algus tõrgub (18) Sotside ministrivalikul kaks peamist favoriiti (1) Haigekassa sünnitusosakondade sulgemise otsusest ei tagane (14) Tuntud oravate hurraaga alanud vanadekoduäri on takerdunud Majandus EVR Cargo konteinerrong paneb Tartus elu kihama (2) Eesti osaleb uues Põhja alliansis Välismaa KOHALIK VAADE. Ungari värvus Orbáni juhtimisel oranžiks (4) Skripalide rünnaku järel liikusid sõnumid Süüriast Moskvasse Süüria ja Venemaa eitavad lääneriikide väiteid keemiarünnaku kohta AJA PEEGEL. Aeg pole suutnud Põhja-Iirimaal haavu parandada Arvamus Juhtkiri: kuidas vastab lääs? (8) Urmas Nemvalts: ehitame maja, liginullenergiamaja (1) 400 avalik kiri: valeinfo põhjal vastu võetud Rail Balticu seadus tuleb tühistada! (80) Evelyn Sepp: sotside ringmäng Ossinovskiga – vasakvalitsuse lõppmäng (4) Postimees 1991. aastal: kuningas tuleb Kultuur Meie igapäevaseid detsibelle anna meile tänapäev... Eesti Muusika Päevadel kõlab üle 30 uudisteose Siberi lugude latvu pidi Sport Kahe kuulsuse sõprus, mis on rinda pistnud ka vikatimehega Janek Õiglast tabas teivashüppel õnnetus Võimuvahetus aitab maletülil tasapidi vaibuda Tartu Kuno Tammearu: ennetame õnnetusi, päästame inimelusid ja vara, igaühe abil Aastakümneid Luua rahvast teeninud saun läks sunnitud vanaduspuhkusele (1) Peeter Laasik: kas Elva vald on tselluloositehase poolt? (2) Pikalt remondis olnud raamatukogu avab enne volbrit uksed Kes moodsa aja naistest kannab välja tsaarinnade kleidid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Skripalide rünnaku järel liikusid sõnumid Süüriast Moskvasse

2 min lugemist
  • Briti kaitseministeerium ei kinnitanud meedia väiteid kinnipüütud sõnumitest.
  • Sergei ja Julia Skripal on teadvusel ja paranevad.
  • The Timesi andmetel pakub Briti luure Skripalidele uut identiteeti.
  • Britid ei andnud viisat Sergei Skripali vennatütrele Viktoria Skripalile.
Keemiarünnaku ohvrite ainuke avalikkuse ette tulnud sugulane Viktoria Skripal. FOTO: Tatjana Makejeva / Reuters / Scanpix

4. märtsil õnnestus Briti õhuväe analüütikuil oma Küprose baasis kinni püüda Süüriast Moskvasse saadetud sõnum, mis puudutas endise topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamist samal päeval Inglismaal Salisburys.

Tellijale Tellijale

Ajalehe Sunday Express anonüümsete allikate kohaselt ütles üsna kohe pärast Inglismaal Novitšoki närvigaasiga toime pandud rünnakut ühele teatud Moskva ametnikule saadetud sõnum, et «pakk on kohale toimetatud» ja et kaks isikut «tegid eduka väljasõidu».

Nii see kui veel üks päev varem Küprosel Akrotiri baasis kinni püütud venelaste sõnum on asitõendite seas, mida Ühendkuningriik jagas peatselt pärast rünnakut suurte liitlastega, misjärel nii Saksamaa, Prantsusmaa kui USA nõustusid Londoni hinnanguga, et Skripalid langesid tõepoolest Venemaa ohvriks.

Briti kaitseministeerium seda infot meediale kommenteerida ei soovinud, põhjendusega, et see puudutab käimasolevat uurimist.

09.04.2018 11.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto