Sisukord
Tänane leht
Postimees
10.04.2018
Eesti Tuntud oravate vanadekoduäri mürtsuv algus tõrgub (18) Sotside ministrivalikul kaks peamist favoriiti (1) Haigekassa sünnitusosakondade sulgemise otsusest ei tagane (14) Tuntud oravate hurraaga alanud vanadekoduäri on takerdunud Majandus EVR Cargo konteinerrong paneb Tartus elu kihama (2) Eesti osaleb uues Põhja alliansis Välismaa KOHALIK VAADE. Ungari värvus Orbáni juhtimisel oranžiks (4) Skripalide rünnaku järel liikusid sõnumid Süüriast Moskvasse Süüria ja Venemaa eitavad lääneriikide väiteid keemiarünnaku kohta AJA PEEGEL. Aeg pole suutnud Põhja-Iirimaal haavu parandada Arvamus Juhtkiri: kuidas vastab lääs? (8) Urmas Nemvalts: ehitame maja, liginullenergiamaja (1) 400 avalik kiri: valeinfo põhjal vastu võetud Rail Balticu seadus tuleb tühistada! (80) Evelyn Sepp: sotside ringmäng Ossinovskiga – vasakvalitsuse lõppmäng (4) Postimees 1991. aastal: kuningas tuleb Kultuur Meie igapäevaseid detsibelle anna meile tänapäev... Eesti Muusika Päevadel kõlab üle 30 uudisteose Siberi lugude latvu pidi Sport Kahe kuulsuse sõprus, mis on rinda pistnud ka vikatimehega Janek Õiglast tabas teivashüppel õnnetus Võimuvahetus aitab maletülil tasapidi vaibuda Tartu Kuno Tammearu: ennetame õnnetusi, päästame inimelusid ja vara, igaühe abil Aastakümneid Luua rahvast teeninud saun läks sunnitud vanaduspuhkusele (1) Peeter Laasik: kas Elva vald on tselluloositehase poolt? (2) Pikalt remondis olnud raamatukogu avab enne volbrit uksed Kes moodsa aja naistest kannab välja tsaarinnade kleidid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haigekassa sünnitusosakondade sulgemise otsusest ei tagane

6 min lugemist
  • Väikehaiglad jäävad sünnitusosakondade säilitamiseks hädavajaliku lisarahata
  • Sulgemisotsusest oli teadlik ka haigekassa nõukogu esimees Jevgeni Ossinovski
  • Sünnituse keskmine maksumus Lõuna-Eesti piirkonnas on 1100 eurot
Haigekassa juhatuse liige Pille Banhard tunnistas, et ilmselt tulnuks neil Põlva ja Valga haigla sünnitusosakonna peatset sulgemist paremini kommunikeerida. FOTO: Erik Prozes

Isegi kui kohalikul rahval õnnestub Põlva ja Valga haigla nõukogude meelt muuta ja sünnitusosakondi tänavu ei suleta, pole võidurõõmuks põhjust. Haigekassa juhatuse liikme Pille Banhardi sõnul nemad oma otsusest ei tagane ning väikehaiglatele sünnitusosakondade säilitamiseks hädavajalikku lisaraha maksma ei hakka.

Tellijale Tellijale

Põlva ja Valga haigla sünnitusosakonna sulgemisest on räägitud varsti aastakümneid. Mis oli see viimane piisk? Miks tegi haigekassa ettepaneku need kinni panna?

Põlva haigla räägib aastast aastasse, et nad ei tule rahaliselt välja, et haigekassa lepingu maht on nii väike, et nad ei suuda sünnitusosakonda ülal pidada ega tagada selle ööpäevaringset valmisolekut. Kui me nägime, et tänavu jääb Põlva haiglas prognoositud sünnituste arv alla 200, siis hakkasime haiglaga läbi rääkima.

09.04.2018 11.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto