Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (24) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (1) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ardo Hansson: riigieelarve ülejääk parema tuleviku nimel

3 min lugemist
Ardo Hansson. FOTO: SANDER ILVEST/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Peagi hakkab valitsus arutama järgmise eelarvestrateegia eesmärke, millega kinnitatakse järgmise nelja aasta eelarveraamistik. Praegust majandusseisu arvestades peaks eelarve olema ülejäägis, leiab Eesti Panga president Ardo Hansson.

Tellijale
  • Eesti majandus ei vaja praegu ergutamist. Lisaks Eesti Pangale on viimastel kuudel Eesti majanduse käekäiku kiitnud Rahvusvaheline Valuutafond ja Euroopa Komisjon, kes on muu hulgas ka oma prognoose veidi ülespoole korrigeerinud. Mõlema hinnangul ületab Eesti majandus oma tasakaalulist ja jätkusuutlikku taset.
  • Valitsus põhjendab eelarvepuudujääki strateegiliste investeeringute tegemisega, ent raske on aru saada, mille poolest on valitud projektid strateegilisemad või tootlikumad kui ülejäänud investeeringud, ning kuidas õigustavad need puudujäägi tekkimist. Kuna valitsuse kulutuste osakaal Eesti majanduses on suur (umbes 40% SKPst), ei ole tootjatele ja teenusepakkujatele hea, kui valitsus oma nõudlust aastast aastasse palju muudab.
  • Juba eelmisel kevadel tundsime muret, et valitsuse leebe eelarvepoliitika võib majanduses ebastabiilsust suurendada. Laekunud andmed kinnitavad majanduse head seisu ning tõusnud kasvuootuste ja suurema ülekuumenemisohu valguses on vastutustundlik eelarvepoliitika veelgi vajalikum.
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto