Sisukord
Uudised
Postimees
07.04.2020
Välistööjõu kärpimise plaan räsib peale põllumajanduse ehitust ja tööstust (20) Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lennujaam tähistas klaaside kõlinal uut lennuplaani

1 min lugemist
FOTO: Sille Annuk

Pole just tavaline, et uue sõiduplaani tutvustuseks kaetakse pidulik laud ja kutsutakse kokku lennukitäis külalisi. Aga just nii tegi Tartu linn koostöös Tartu lennujaama ja Finnairiga, et tutvustada aprilli lõpus kehtima hakkavat lennuplaani, mis avardab tartlaste ja laiemalt lõunaeestlaste võimalusi kiiresti Helsingi kaudu laia maailma lennata.

Linnapea Urmas Klaas (keskel), Tallinna lennujaama juht Piret Mürk-Dubout ja Balti kaitsekolledži ülem kindral Andis Dilāns ütlesid kiidusõnu Finnairi kohta, mis on seni ainus Tartust lendav lennuettevõte ja teeb sellega Tartu teiseks rahvusvaheliseks lennujaamaks Eestis.

28. aprillist on Tartu-Helsingi lennud kuuel päeval nädalas. Lennuk väljub Tartust kell 5.35 ning saabub Helsingisse 6.20, seejärel on kolme tunni jooksul võimalusi umbes 35 jätkulennuks. Helsingi-Tartu lennuk väljub 0.05 ja saabub Tartusse 0.50. Lennuk ööbib Tartus.

Helsingist Tartusse ei saa lennata öösel vastu pühapäeva ja Tartust Helsingisse pühapäeva varahommikul.

Tartu linn maksab Finnairile sellise lennuplaanimuudatuse eest tänavu toetust 69 000 eurot. 

Täna tegi linnavalitsus otsuse maksta Tartu lennujaamale sel aastal toetust 170 000 eurot, varem on toetus olnud aastas 30 000 eurot.

Nendele summadele lisanduvad kulud Tartust lendamise turundamiseks. Uus välikampaania on alanud.

Täna lennujaamas sõlmisid Tartu linn, ülikoolid ja mitmed ettevõtted hea tahte koostöökokkuleppe, kus annavad lubaduse eelistada võimaluse korral lendamist Tartust ja Tartusse, teisalt aga tutvustada Tartust lendamise võimalusi.

Kas need sammud pööravad vahepeal languses olnud Tartu lennustatistika tõusule ja innustavad ka teisi ettevõtteid Tartust lende alustama, näitab ajaproov, nentis Mürk-Dubout. 

Seotud lood
06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto