Sisukord
Uudised
Tänane leht
01.10.2020
Randpere: Estonia huku uurimine tekitas tohutut umbusku (8) Eesti Püromaan püüdis süüdata Tallinna laulukaart Eesti lühiuudised Nädala pärast võib haiglaravi vajada kümmekond inimest rohkem kui praegu (2) Riigi rahakülv jõuab igale põllule (1) Riigi programm ei pruugi seksuaalkurjategijat aidata (3) Tallinna kergliiklustee uus projekt päästab 150 puud mahavõtmisest Majandus Majanduse lühiuudised Valdav osa riigi tuleva aasta investeeringutest voolab betooni Tööstustoodangut tabas augustis jälle langus Valitsuse vähene abiraha nörritab turismifirmasid Välismaa Venemaa pingutas suurõppusega muskleid Välismaa lühiuudised Venemaa jaoks oli Kavkaz-2020 edukas Saksamaa paneb pidutsemisele piiri (2) Tšehhi ja Slovakkia valmistuvad uueks eriolukorraks (2) Trump veeres buldooserina teledebatist üle (1) Arvamus Juhtkiri: seninägematu presidendidebatt (1) Aimar Altosaar: miks ma sallin ükskõikseid (2) Aivar Kokk: II pensionisammas on omandiõiguse paroodia Tarmo Kruusimäe: millal lõppes vastupanu? Mihkel Kunnus: riik ei saa seksuaalvähemusi aidata (2) Tarmo Pikner: meie rahvuslikud augud (1) Tiina Tambaum: vanaema telefoni otsas Kadri Vare: millal valmib eesti keeletehnoloogia? JULGEOLEK ⟩ Kadri-Ann Lee: tõhus ennetustöö aitab jõuda vägivallaohvrini JULGEOLEK ⟩ Perevägivalda uuriti vaatamata koroonakriisile JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: naisepeksja, kelle eest sina sõtta lähed? Kultuur Päikese hullus ja neetud tsivilisatsioon (1) Kus on rock? Kus on post-? Vilde viimased triibulised Kõik peale hevi on täitsa mõttetu!? Sport Flora ja Eesti jalgpalli jaoks ajaloolise tulemuse ees seisab Horvaatia gigant Spordi lühiuudised Kanepi karjääri lõpp pole kaugel, aga millal saab tulevik selgeks? Sõõrumaa, Šmigun-Vähi ja teised valasid Kalevi staadionil higi Muutuste keerises Toyota rallitiim teeb veel ühe vangerduse Kas Raieste ja Baskonia suudavad koroona-aasta imet Euroliigas korrata? Maa Elu Hobune teeb väiketalus paljud tööd ära Sibul kasvas hästi, ent jäi töökäte puudusel põllule Nädala mõte: liiga palju vaatenurki Arvo Aller: tagasilöögid on alles tulemas Kas koroona tõmbab põllumajandustehnika messidele kriipsu peale? Ettevõtjad lahendavad probleeme, milleni riik ei jõua Iseäralik lugu: sügislehtede värvid jäävad aasta-aastalt tuhmimaks Kleopatra ja Nofretete ilu saladus oli potidoktor Mida hakata peale roheliste tomatitega? Sügisel kärbi kevadel õitsvaid hekke ja põõsaid Popi ökotalus kasvavad maja taga maitse- ja ravimtaimed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lennujaam tähistas klaaside kõlinal uut lennuplaani

1 min lugemist
FOTO: Sille Annuk

Pole just tavaline, et uue sõiduplaani tutvustuseks kaetakse pidulik laud ja kutsutakse kokku lennukitäis külalisi. Aga just nii tegi Tartu linn koostöös Tartu lennujaama ja Finnairiga, et tutvustada aprilli lõpus kehtima hakkavat lennuplaani, mis avardab tartlaste ja laiemalt lõunaeestlaste võimalusi kiiresti Helsingi kaudu laia maailma lennata.

Linnapea Urmas Klaas (keskel), Tallinna lennujaama juht Piret Mürk-Dubout ja Balti kaitsekolledži ülem kindral Andis Dilāns ütlesid kiidusõnu Finnairi kohta, mis on seni ainus Tartust lendav lennuettevõte ja teeb sellega Tartu teiseks rahvusvaheliseks lennujaamaks Eestis.

28. aprillist on Tartu-Helsingi lennud kuuel päeval nädalas. Lennuk väljub Tartust kell 5.35 ning saabub Helsingisse 6.20, seejärel on kolme tunni jooksul võimalusi umbes 35 jätkulennuks. Helsingi-Tartu lennuk väljub 0.05 ja saabub Tartusse 0.50. Lennuk ööbib Tartus.

Helsingist Tartusse ei saa lennata öösel vastu pühapäeva ja Tartust Helsingisse pühapäeva varahommikul.

Tartu linn maksab Finnairile sellise lennuplaanimuudatuse eest tänavu toetust 69 000 eurot. 

Täna tegi linnavalitsus otsuse maksta Tartu lennujaamale sel aastal toetust 170 000 eurot, varem on toetus olnud aastas 30 000 eurot.

Nendele summadele lisanduvad kulud Tartust lendamise turundamiseks. Uus välikampaania on alanud.

Täna lennujaamas sõlmisid Tartu linn, ülikoolid ja mitmed ettevõtted hea tahte koostöökokkuleppe, kus annavad lubaduse eelistada võimaluse korral lendamist Tartust ja Tartusse, teisalt aga tutvustada Tartust lendamise võimalusi.

Kas need sammud pööravad vahepeal languses olnud Tartu lennustatistika tõusule ja innustavad ka teisi ettevõtteid Tartust lende alustama, näitab ajaproov, nentis Mürk-Dubout. 

Seotud lood
30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto