Sisukord
AK
Postimees
14.04.2018
Eesti Oravad läksid üldkogu eel kraaklema (18) Kes tõi taas välja Eesti lipu? (2) Kiire kokkulepe keerulises seisus (3) Päike meelitab mõnulema Välismaa Üheöösuhe, mis lahvatas inetuks afääriks (6) KOHALIK VAADE. Hispaania kuningapere peab tõele näkku vaatama Ungari suursaadik: meil toimib demokraatia hästi Arvamus Agu Uudelepa analüüs: uue juhi missioon – kas Kaja Kallas suudab oravaratta tasakaalustada? (19) Aarne Mäe: talent tuleb koju Juhtkiri: valitsusel on aasta vigade paranduseks EKI keelekool: eestlase ausõna (3) Jelena Skulskaja: ballett – kas kurttummade keel? Postimees 1999. aastal: rahandusminister väljus kohtust õige mehena (4) Kultuur VIDEO: Mood, mis teeb sind kuumaks Sport Tarmo Kink: Eesti jalgpallis napib professionaalsust (1) Toyota insener kiidab Tänakut: ta teeb meeskonnaga suurepäraselt koostööd! Andrei Ševtšenko sillutas Liverpoolile ja Ragnar Klavanile tee Tallinna (2) Põlva Servitis pakitseb tiitlinälg AK Enn Tõugu: «Arvutil on hing sees» Nädala plaat. Leslie Da Bassi värviplahvatus Kus on siin süžee? Aja auk. Heroiiniauk (1) Kuusteist kirja lähedusele See, mida vahimees näeb Vikerkaar loeb. Kaks suurt Hüvasti ja tere, eesti keel! Mägedega sõbrustamise raamat Peeter Langovits: Mainekas plaadifirma ECM jõudis Eestisse Postimees meenutab: 50 aastat tagasi pandi Eestis alus kolmandale kosmoserevolutsioonile Joosep Värk: miks ajakirjandus valetab? (8) Väga kaalukas jutukogu Arter Matkamas Islandil ja Jan Mayenil ehk maailma lõpus talve pikendamas Arteri suur intervjuu! Rail Balticu juht Baiba Rubesa: Eestlased on pragmaatilised ja usaldusväärsed (4) Justin Petrone kolumn: Eesti esteetika (1) 8 põhjust, miks e-sport on läbi ja lõhki sport, mitte lihtlabane arvutimäng (1) Muusikamüsteerium: kuidas saab tähekesest A-klassi staar? Kana on lahe: sellest saab suurema vaevata kevadise argiroa või peenema peopala Elina Nechayeva hullumoodi kallis «kleit»... Ehk mis on videomapping? VIDEO: Mood, mis teeb sind kuumaks Filmiarvustus «Portugal»: söö, palveta, armasta Eesti kastmes Sõiduproov. Subaru Impreza, Outback ja kui palju maksab õhk? VIDEO: Sukeldu pea ees «Legendide lahingu» kaadritagustesse saladustesse! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Langovits: Mainekas plaadifirma ECM jõudis Eestisse

2 min lugemist
Manfred Eicher (vasakult), Tõnu Kaljuste, Herbert Murd FOTO: Peeter Langovits

14. aprillil 1995 astusid Väravatornis ajakirjanike ette Tallinna saabunud Saksamaa plaadifirma ECM asutaja ja direktor Manfred Eicher koos Eesti Muusikaagentuuri Vox Est tegevdirektori Herbert Murdi ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori dirigendi Tõnu Kaljustega, et teavitada meie muusikaelule olulisest uudisest. Nimelt allkirjastati leping, mille põhjal sai Vox Est ainuõiguse ECMi plaate Eestis levitada ning sõlmiti plaadistusleping Eesti Filharmoonia Kammerkoori (EFK), Tallinna Kammerorkestri (TKO) ja helilooja Erkki-Sven Tüüriga.

Tellijale Tellijale

Suurepärase klassika ja džässi tundjana oli Eicher ka enamiku firma poolt väljaantud plaadi produtsendiks ning küsimusele, kuidas ta salvestamiseks sobiva materjali valib, vastas ta lihtsalt: «Minu ainus kriteerium on meeldimine. Kui leian muusika, mis meeldib ja tundub huvitav, siis seda ka plaadistan – heliloojast, kohast ja žanrist sõltumata.»

1969. aastal loodud Saksamaa plaadifirma ECM (Edition of Contemporary Music) on aastatega maailmas kanda kinnitanud kõrgete nõuetega nii muusikavalikule kui ka salvestusele ning toonud laserplaatidel suure publiku ette palju omanäolist muusikat ja artiste. Nüüdisheliloojate uuema loomingu tutvustamiseks lõi firma plaadisarja ECM New Series, milles plaadistati Veljo Tormise «Unustatud rahvad» EFK ning Arvo Pärdi «Te Deum» EFK ja TKO esituses. Mõlemal plaadil dirigeeris Tõnu Kaljuste. «Te Deumi» saatis suur menu ja plaat kandideeris Grammy’le.

13.04.2018 16.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto