Sisukord
Äriuudised
Postimees

Hiiumaa ootab Kadri-päeva

5 min lugemist
  • Hiiumaa ettevõtted kaotasid kopsaka summa laevaühenduse katkemisest.
  • Madala vee korral tuleb Hiiumaal leivapüpsetamist varem alustada.
  • Välisfirmad ei mõista, kui neile öelda, et kauba viibimise põhjus on veepuudus.
Plastitootja ASi M ja P Nurst omanik Agur Nursi hoiab kontoris arvuti kaudu merevee tasemel silma peal. FOTO: Margus Ansu

20. aprillil astub majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson Hiiumaa pinnale.

See ei ole kerge tulek. Hiiumaa ei usalda Simsonit. Simson räägib tasuta ühistranspordist üle Eesti. Samal ajal on hiidlased vihased kui herilased. Lihavõttepühade ajal jätsid parvlaevad Hiiumaale tulijad ja sealt lahkujad kaldale ootama. Seisid inimesed, kaubad, sai läks kõvaks, salat tõmbas kipra.

Tellijale Tellijale

«Me kaotasime esimeses kvartalis 6000 ostjat ja 60 000 eurot,» loeb Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhataja Kaja Antons kiirelt arve. «Kui selline jama korduks suvel, siis oleks meil suvel ühe päevaga sellised numbrid. Aga ainult suve ja turistide arvelt me siin Hiiumaal talve üle elame.»

Parvalevad sõitsid pooltühjalt, sest meres polnud piisavalt vett. Riigifirma TS Laevad kutsus üles inimesi Hiiumaalt lahkuma ja mitte sinna minema, sest mine tea, millal merevee tase normaalseks muutub. Hoiatus mitte Hiiumaale sõita rippus laevafirma lehel veel selgi nädalal, kuigi vett oli meres taas külluses.

11.04.2018 13.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto