Sisukord
Korvpall
Postimees
13.04.2018
Eesti Lauluväljakul algab Tallinna käsitöömess Tartu ettevõtja teenis aastaid Vene sõjaväeluuret (8) Igal aastal sünnib kümmekond last autos (2) Teistest võrdsemad või harilik valimiskampaania? (6) Majandus Eesti e-riik istub tiksuva pommi otsas (12) Metsa kasvab hoogsamalt, kui raiutakse (23) Välismaa Eesti suursaadik NATOS intervjuus Postimehele: igalt tippkohtumiselt ei saa pataljoni oodata (1) Reamees Ryani päästmine Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni uuringu järgi mürgitati Skripale Vene närvimürgiga (2) Analüütik hoiatab Baltimaade kaitsel nii ala- kui ülereageerimise eest (20) Kas Trumpi üks lähedasemaid liitlasi võib olla Valge Maja suurim lekitaja? Trump astus Süüria küsimuses sammu tagasi (9) Arvamus Margus Punab: meeste #metoo ehk Kuidas meestele haiget teha? (8) Andrus Karnau: Rail Baltic – tähtsam kui raha (7) Jaak Allik: tagurpidi poliitpüramiid – Eesti esindusdemokraatia kriis (3) Ott Järvela: rõõm Klavanist Edasi 1961. aastal: TASSi teadaanne esimesest inimese lennust kosmosesse Juhtkiri: e-riik vajab kapremonti (2) Kultuur «Portugal»: vormiliselt imeilus, stsenaarium jätab soovida (1) Sport Talispordi juveel müüdi 300 000 dollari eest maha (1) Priit Vene: Balti liiga on ressursi raiskamine Mänguajata Vassiljev: praegu mõtlen meeskonnale, mitte endale Tallinn Lauluväljakul algab Tallinna käsitöömess Tartu Arborist läks kurele pesamures appi Maailma maadlusparemik lihvib võistlusvormi Põltsamaal Mitu tuhat noort kogunes teadusfestivalile Lennuakadeemia vilistlasi leiab Falklandi saartelt Katarini Tere öelda ja sõbraks saada võib naeru ja naljaga Heas hoos Tammeka tahab Narva vastu võiduseeriat pikendada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Vene: Balti liiga on ressursi raiskamine

4 min lugemist
Priit Vene sõnul arenevad Tartus noormängijad paratamatult kiiremini kui Audenteses. FOTO: Margus Ansu

Esimest hooaega Tartu meeskonna peatreenerina töötav Priit Vene rääkis intervjuus Postimehele noortetööst nii kitsamas kui laiemas tähenduses, ent vaagis ka esindusklubi hetkeseisu ja andis hinnangu Balti liiga olemusele.

Tellijale Tellijale

Priit, kas Tartu teismelised noormängijad Hendrik Eelmäe (17), Robin Kivi (19) ja Märt Rosenthal (19) on sinu hinnangul selgelt edasi arenenud selle hooaja jooksul?

Mina näen seestpoolt küll, et on edasi läinud. Need, kes aru saavad, näevad seda ilmselt ka eemalt. Eks seepärast ma sõlmisingi klubiga kolmeaastase lepingu, et saaks noortega järjepidevalt tõsiselt tegeleda.

Asi toimib seepärast, et noortel on vaadata kedagi, kes on neist vanemad ja kogenumad. On mehed, kes on mööda maailma käinud ja teavad, kuidas asjad toimivad. Ja kui need kogenumad välismaalased või eestlased teevad ees täiega trenni, siis ma ei näegi võimalust, kuidas noored võiksid vähem teha. See arendabki neid. Minu hinnangul on Tartu kuus noormängijat läinud tänavu kiiremini edasi kui Audentese poisid, kellel pole elutarku ega ka füüsiliselt tugevamaid mehi igapäevaselt kõrval.

Eelmäe, Kivi ja Rosenthal on küllalt palju ka mänguaega saanud. Otsustavas pronksimängus kasutasid aga noortest vaid Eelmäed, sest teised poleks ilmselt seda taset veel välja kandnud. Kas tahaksid noori veel rohkem kasutada?

Mänguminutid pole kuhugi kirja pandud, need tuleb ise välja teenida. Ja kui keegi pääseb väljakule, peab ta ka oma võimaluse maksimaalselt ära kasutama, muidu järgmisel korral ei pruugi enam šanssi saada. Kui väljakule ei pääse, pole asi ilmselt mitte minus, vaid mängijas endas.

12.04.2018 14.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto