Sisukord
Arvamus
Postimees
13.04.2018
Eesti Lauluväljakul algab Tallinna käsitöömess Tartu ettevõtja teenis aastaid Vene sõjaväeluuret (8) Igal aastal sünnib kümmekond last autos (2) Teistest võrdsemad või harilik valimiskampaania? (6) Majandus Eesti e-riik istub tiksuva pommi otsas (12) Metsa kasvab hoogsamalt, kui raiutakse (23) Välismaa Eesti suursaadik NATOS intervjuus Postimehele: igalt tippkohtumiselt ei saa pataljoni oodata (1) Reamees Ryani päästmine Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni uuringu järgi mürgitati Skripale Vene närvimürgiga (2) Analüütik hoiatab Baltimaade kaitsel nii ala- kui ülereageerimise eest (20) Kas Trumpi üks lähedasemaid liitlasi võib olla Valge Maja suurim lekitaja? Trump astus Süüria küsimuses sammu tagasi (9) Arvamus Margus Punab: meeste #metoo ehk Kuidas meestele haiget teha? (8) Andrus Karnau: Rail Baltic – tähtsam kui raha (7) Jaak Allik: tagurpidi poliitpüramiid – Eesti esindusdemokraatia kriis (3) Ott Järvela: rõõm Klavanist Edasi 1961. aastal: TASSi teadaanne esimesest inimese lennust kosmosesse Juhtkiri: e-riik vajab kapremonti (2) Kultuur «Portugal»: vormiliselt imeilus, stsenaarium jätab soovida (1) Sport Talispordi juveel müüdi 300 000 dollari eest maha (1) Priit Vene: Balti liiga on ressursi raiskamine Mänguajata Vassiljev: praegu mõtlen meeskonnale, mitte endale Tallinn Lauluväljakul algab Tallinna käsitöömess Tartu Arborist läks kurele pesamures appi Maailma maadlusparemik lihvib võistlusvormi Põltsamaal Mitu tuhat noort kogunes teadusfestivalile Lennuakadeemia vilistlasi leiab Falklandi saartelt Katarini Tere öelda ja sõbraks saada võib naeru ja naljaga Heas hoos Tammeka tahab Narva vastu võiduseeriat pikendada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margus Punab: meeste #metoo ehk Kuidas meestele haiget teha?

5 min lugemist
Striptiis. FOTO: PhanterMedia/Scanpix

Meest traumeeriv seksuaalne väärkohtlemine ei pruugi olla suunatud otseselt tema enda vastu, vaid puudutada valusalt hoopis tema lähedasi või väärtushinnanguid, kirjutab meestearst Margus Punab.

Tellijale Tellijale

Võin tuua kaks isiklikku sügavalt seksuaalse ahistamise komponendiga häirivat kogemust ja ühe õnnetu, domineerivalt kaastunnet tekitava juhu jätan tagataskusse. Eriti huvitav juhus oli see, kus osutusin sama ürituse raames ühel päeval ahistajaks ja teisel ahistatuks. Kõik algas sellest, et korraldasime siduserialaga koos ühe rahvusvahelise konverentsi.

Esimese päeva kultuuriprogrammi korraldasin mina ja teise päeva oma kolleegid. Kutsusin esimese päeva õhtuks esinema Erki Otsmani, kes siis esimese kontserdipoole esines mehena ja teise naisena. Tulemuseks oli see, et mitu head kolleegi ei võtnud pikalt enam minu teret vastu.

Teise päeva sotsiaalne üritus toimus kuulsas Pärnu õllekas ja esinema olid palutud tantsustuudio. Minu närv ei pidanud vastu sellel momendil kui 9-10 aastased tüdrukud hakkasid kergelt purjus alfaisastele kankaani tantsides oma olematuid rindu õõtsutama ja sabaalust vilgutama.

Teine juhus oli seotud ühe jõulupeoga, mis toimus selle aja tuntud Tartu ööklubis. Peo kultuuriprogrammi kulminatsiooniks kujunes mastaapne striptiisiga vürtsitatud šõutants. Õnnetuseks valis üks esinejatest oma sihtmärgiks minu ja pidin siis aitama tütarlapse tema rinnahoidjast vabaneda.

12.04.2018 14.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto