Sisukord
Maailm
Postimees
13.04.2018
Eesti Lauluväljakul algab Tallinna käsitöömess Tartu ettevõtja teenis aastaid Vene sõjaväeluuret (8) Igal aastal sünnib kümmekond last autos (2) Teistest võrdsemad või harilik valimiskampaania? (6) Majandus Eesti e-riik istub tiksuva pommi otsas (12) Metsa kasvab hoogsamalt, kui raiutakse (23) Välismaa Eesti suursaadik NATOS intervjuus Postimehele: igalt tippkohtumiselt ei saa pataljoni oodata (1) Reamees Ryani päästmine Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni uuringu järgi mürgitati Skripale Vene närvimürgiga (2) Analüütik hoiatab Baltimaade kaitsel nii ala- kui ülereageerimise eest (20) Kas Trumpi üks lähedasemaid liitlasi võib olla Valge Maja suurim lekitaja? Trump astus Süüria küsimuses sammu tagasi (9) Arvamus Margus Punab: meeste #metoo ehk Kuidas meestele haiget teha? (8) Andrus Karnau: Rail Baltic – tähtsam kui raha (7) Jaak Allik: tagurpidi poliitpüramiid – Eesti esindusdemokraatia kriis (3) Ott Järvela: rõõm Klavanist Edasi 1961. aastal: TASSi teadaanne esimesest inimese lennust kosmosesse Juhtkiri: e-riik vajab kapremonti (2) Kultuur «Portugal»: vormiliselt imeilus, stsenaarium jätab soovida (1) Sport Talispordi juveel müüdi 300 000 dollari eest maha (1) Priit Vene: Balti liiga on ressursi raiskamine Mänguajata Vassiljev: praegu mõtlen meeskonnale, mitte endale Tallinn Lauluväljakul algab Tallinna käsitöömess Tartu Arborist läks kurele pesamures appi Maailma maadlusparemik lihvib võistlusvormi Põltsamaal Mitu tuhat noort kogunes teadusfestivalile Lennuakadeemia vilistlasi leiab Falklandi saartelt Katarini Tere öelda ja sõbraks saada võib naeru ja naljaga Heas hoos Tammeka tahab Narva vastu võiduseeriat pikendada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti suursaadik NATOS intervjuus Postimehele: igalt tippkohtumiselt ei saa pataljoni oodata

7 min lugemist
  • NATO tahaks enne tippkohtumist pidada veel ühe NATO-Vene Nõukogu.
  • Võrreldes kümne aasta taguse ajaga on tänapäeval NATOs sootuks teised teemad.
  • Liitlased hoiavad kahepoolsed suhted Venemaaga alliansi tegemistest eemal.
  • Kohalolevate liitlaste arvust tähtsam on nüüd see, palju neid appi tuleks.
Eesti suursaadik NATO juures Kyllike Sillaste-Elling ootab juulikuiselt alliansi Brüsseli tippkohtumiselt tugevat ühtsuse sõnumit. FOTO: Evelyn Kaldoja

Kolme kuu pärast NATO tippkohtumisele minnes peaks olema ootustes realistlik: iga kord liitlastelt pataljoni juurde ei saa, ütleb läinud aasta sügisest Eestit NATO juures esindav suursaadik Kyllike Sillaste-Elling.

Tellijale Tellijale

Mis võiks olla käegakatsutav tulemus Eestile juulikuiselt Brüsseli tippkohtumiselt?

Ühtsus. Arvestades praegust julgeolekuolukorda – me näeme ju, et iga päev ja nädal juhtub midagi – võiksime tippkohtumiselt oodata ning vajada tugevat ühtsuse sõnumit.

Esiteks, et NATO on ühtne – see on asi, mida teatud riigid üritavad lõhkuda. Ja siis ka seda, et NATO on ka võimeline uuenema ja tugevamaks muutuma, kohandumine toimub. Seal on palju bürokraatlikke ja tehnilisi aspekte, aga põhimõtteliselt on see üritus mõeldud näitama, et NATO taipab, mis toimub, ja on valmis ohtudele reageerima.

Igalt tippkohtumiselt pataljoni oodata ei maksa. Meie ootused peavad olema realistlikud. Ei ole nii, et iga kord keegi otsustab midagi juurde anda: NATO-l ei ole endal mingeid vägesid, neid otsuseid teevad ikkagi meie liitlased.

300 või 800 sõduri Eestisse saatmine on suur panus, peame seda väga hindama. Teiselt poolt, me ise ka oleme päris palju teinud, et neid ka vastu võtta – see on olnud ka meie jaoks suur pingutus. See on ühine ettevõtmine.

Põhiline on ikkagi ühtsus.

12.04.2018 14.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto