Sisukord
Uudised
Postimees
13.04.2018
Eesti Lauluväljakul algab Tallinna käsitöömess Tartu ettevõtja teenis aastaid Vene sõjaväeluuret (8) Igal aastal sünnib kümmekond last autos (2) Teistest võrdsemad või harilik valimiskampaania? (6) Majandus Eesti e-riik istub tiksuva pommi otsas (12) Metsa kasvab hoogsamalt, kui raiutakse (23) Välismaa Eesti suursaadik NATOS intervjuus Postimehele: igalt tippkohtumiselt ei saa pataljoni oodata (1) Reamees Ryani päästmine Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni uuringu järgi mürgitati Skripale Vene närvimürgiga (2) Analüütik hoiatab Baltimaade kaitsel nii ala- kui ülereageerimise eest (20) Kas Trumpi üks lähedasemaid liitlasi võib olla Valge Maja suurim lekitaja? Trump astus Süüria küsimuses sammu tagasi (9) Arvamus Margus Punab: meeste #metoo ehk Kuidas meestele haiget teha? (8) Andrus Karnau: Rail Baltic – tähtsam kui raha (7) Jaak Allik: tagurpidi poliitpüramiid – Eesti esindusdemokraatia kriis (3) Ott Järvela: rõõm Klavanist Edasi 1961. aastal: TASSi teadaanne esimesest inimese lennust kosmosesse Juhtkiri: e-riik vajab kapremonti (2) Kultuur «Portugal»: vormiliselt imeilus, stsenaarium jätab soovida (1) Sport Talispordi juveel müüdi 300 000 dollari eest maha (1) Priit Vene: Balti liiga on ressursi raiskamine Mänguajata Vassiljev: praegu mõtlen meeskonnale, mitte endale Tallinn Lauluväljakul algab Tallinna käsitöömess Tartu Arborist läks kurele pesamures appi Maailma maadlusparemik lihvib võistlusvormi Põltsamaal Mitu tuhat noort kogunes teadusfestivalile Lennuakadeemia vilistlasi leiab Falklandi saartelt Katarini Tere öelda ja sõbraks saada võib naeru ja naljaga Heas hoos Tammeka tahab Narva vastu võiduseeriat pikendada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arborist läks kurele pesamures appi

1 min lugemist
Kurepesa kohendamas oli arborist Martin Pau elus esimest korda. FOTO: Margus Ansu

«Ega kurg ole helikopter,» nentis pärnaladvast paistvat kurepesa vaadates Martin Pau eile pärastlõunal, enne kui ise latva pesa juurde ronis. Põhjus ronimiseks ja ütlemiseks lihtne: toekas ja aastaid kasutatud kurepesa oli pärna noortest kasvudest niimoodi ümber piiratud, et suured linnud ei mahtunud enam ligi. Nad pidanuks pesale laskuma ja sealt lahkuma püstloodis.

Tellijale Tellijale

Lohkva küla talumees Aivo Sauman, kes päästetööd tellis, teadis rääkida, et paar viimast aastat on kured käinud küll pesa vaatamas, aga pesitsema pole jäänud. Ometi on seal taluõue servas kured pesitsenud aastakümneid. Esmalt kuuse ladvas, kui aga see kuivas ja murdus, siis pärna otsas, kuhu pesaaluseks seatud vankriratas ja suured ladvaoksadki olid tagasi lõigatud.

«Tavaliselt tuleb meie isane aprilli alguses, aga tal vist sai kaasa hukka, seal pesal ta leinas üksi tükk aega, aga siis leidis uue paarilise, aga sellega kolis mujale, siin käima jäid nad ikka,» rääkis Sauman. «Tahaks neid muidugi tagasi, hea lähedalt vaadata. Kurg on huvitav naaber.»

12.04.2018 14.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto