Sisukord
Arvamus
Postimees
14.04.2018
Eesti Oravad läksid üldkogu eel kraaklema (18) Kes tõi taas välja Eesti lipu? (2) Kiire kokkulepe keerulises seisus (3) Päike meelitab mõnulema Välismaa Üheöösuhe, mis lahvatas inetuks afääriks (6) KOHALIK VAADE. Hispaania kuningapere peab tõele näkku vaatama Ungari suursaadik: meil toimib demokraatia hästi Arvamus Agu Uudelepa analüüs: uue juhi missioon – kas Kaja Kallas suudab oravaratta tasakaalustada? (19) Aarne Mäe: talent tuleb koju Juhtkiri: valitsusel on aasta vigade paranduseks EKI keelekool: eestlase ausõna (3) Jelena Skulskaja: ballett – kas kurttummade keel? Postimees 1999. aastal: rahandusminister väljus kohtust õige mehena (4) Kultuur VIDEO: Mood, mis teeb sind kuumaks Sport Tarmo Kink: Eesti jalgpallis napib professionaalsust (1) Toyota insener kiidab Tänakut: ta teeb meeskonnaga suurepäraselt koostööd! Andrei Ševtšenko sillutas Liverpoolile ja Ragnar Klavanile tee Tallinna (2) Põlva Servitis pakitseb tiitlinälg AK Enn Tõugu: «Arvutil on hing sees» Nädala plaat. Leslie Da Bassi värviplahvatus Kus on siin süžee? Aja auk. Heroiiniauk (1) Kuusteist kirja lähedusele See, mida vahimees näeb Vikerkaar loeb. Kaks suurt Hüvasti ja tere, eesti keel! Mägedega sõbrustamise raamat Peeter Langovits: Mainekas plaadifirma ECM jõudis Eestisse Postimees meenutab: 50 aastat tagasi pandi Eestis alus kolmandale kosmoserevolutsioonile Joosep Värk: miks ajakirjandus valetab? (8) Väga kaalukas jutukogu Arter Matkamas Islandil ja Jan Mayenil ehk maailma lõpus talve pikendamas Arteri suur intervjuu! Rail Balticu juht Baiba Rubesa: Eestlased on pragmaatilised ja usaldusväärsed (4) Justin Petrone kolumn: Eesti esteetika (1) 8 põhjust, miks e-sport on läbi ja lõhki sport, mitte lihtlabane arvutimäng (1) Muusikamüsteerium: kuidas saab tähekesest A-klassi staar? Kana on lahe: sellest saab suurema vaevata kevadise argiroa või peenema peopala Elina Nechayeva hullumoodi kallis «kleit»... Ehk mis on videomapping? VIDEO: Mood, mis teeb sind kuumaks Filmiarvustus «Portugal»: söö, palveta, armasta Eesti kastmes Sõiduproov. Subaru Impreza, Outback ja kui palju maksab õhk? VIDEO: Sukeldu pea ees «Legendide lahingu» kaadritagustesse saladustesse! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1999. aastal: rahandusminister väljus kohtust õige mehena

1 min lugemist
Siim Kallas. FOTO: Peeter Langovits

Rahandusminister Siim Kallas, keda algselt süüdistati ametiseisundi kuritarvitamises ja valeandmete esitamises ning seostati 10 miljoni USA dollari haihtumisega Šveitsi kütuseärisse, väljus eile ka Tallinna ringkonnakohtust võitjana.

Prokurör Jaan Naaber nõudis apellatsiooniprotestis Tallinna linnakohtu õigeksmõistva otsuse tühistamist ja Eesti Panga ekspresidendi Kallase ning tema kunagise nõuniku Urmas Kaju karistamist aastatel 1993–1994 toime pandud väidetavate kuritegude eest tingimisi vabadusekaotusega, samuti neilt enam kui 107 miljoni krooni väljamõistmist, kuid ringkonnakohus jättis linnakohtu otsuse muutmata ja protesti rahuldamata.

Ringkonnakohus jättis muutmata ka linnakohtu määruse, mille kohaselt politsei peab hakkama taas uurima Põhja-Eesti Panga (PEP) dollaritehingut ja otsustama pangajuht Peeter Vähi ning teiste pangatöötajate kriminaalvastutuse küsimuse. Nii linna- kui ringkonnakohtu otsuse kohaselt oli dollaritehing PEPi, mitte Eesti Panga tehing.

Küsimusele, kas ta protestib ringkonnakohtu otsuse, jäi prokurör Naaber vastuse võlgu. Kallas lausus pärast istungit: «Kummaline, aga tänane päev tundus mulle erakordselt raske. Ühest küljest oli kõik nagu läbi, aga ikka ei olnud kah. Kergemaks läks küll.»

14.4.1999

Seotud lood
13.04.2018 16.04.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto